Malina "Glen Coe"

Kod Produktu: Doniczka P9 (9x9cm)
Dostępność: 47
11,90 PLN

Malina Glen Coe

Malina o dużych, soczystych owocach

Malina - opis krzewu

Malina właściwa 'Glen Coe' jest rośliną wieloletnią, która osiąga około 150 cm wysokości, dlatego warto zapewnić jej podpore. Owocuje na jednorocznych pędach, które są łukowato wygięte, z licznymi kolcami. Białe, miododajne kwiaty rozwijają się w maju i czerwcu, a owoce dojrzewają w połowie lata i utrzymują się do pierwszych przymrozków. Są owalne, lekko stożkowe, duże, żółte, bardzo smaczne, nadają się do bezpośredniego spożycia oraz do suszenia, na soki, przetwory i dodatki do potraw. Długo zachowują świeżość o zbiorze

Maliny – pielęgnacja i uprawa

Maliny owocujące na pędach dwuletnich - jesienią należy wyciąć pędy które owocowały na wysokości około 15-20 cm a jednoroczne zostawić.

Malina Glen Ample - zastosowanie

Owoce maliny mają właściwości lecznicze, zaleca się je osobom mającym problemy z chorobami układu krążenia oraz przy miażdżycy. Zawierają witaminy B1, B2, B3, A.

Wysokość: 30 cm
Rozstaw:

50 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

wysokość docelowa
25 cm
stanowisko
słoneczne
kwitnienie
lipiec
kolor kwiatu
różowy
kolor liści / igieł w okresie letnim
zielone

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.