Laurowiśnie

Laurowiśnia

Laurowiśnia to stosunkowo szybko rosnąca roślina ozdobna do ogrodu. Znajdziesz ją też pod nazwą wawrzynośliwa lub wiśnia laurowa. Jest doskonałą rośliną dekoracyjną, ponieważ to wiecznie zielony krzew lub małe drzewo z rodziny różowatych. W naturze występuje w południowej i południowo-wschodniej Europie oraz w zachodniej Azji.
Laurowiśnia zwykle osiąga wysokość od 2 do 4 metrów, ale w sprzyjających warunkach może urosnąć nawet do 10 metrów!

zobacz więcej...

Ma skórzaste, sztywne i błyszczące liście o długości od 6 do 20 cm, które są ciemnozielone lub szmaragdowe. Bardzo są podobne do liści laurowych, skąd też wzięła się nazwa tej pięknej rośliny. Laurowiśnia kwitnie wiosną (zwykle w maju i czerwcu), w zależności od klimatu. Natomiast jej kwiaty mają kremową lub białą barwę i rozwijają się w długich gronach. Po przekwitnieniu pojawiają się na krzewie niejadalne, czarne owoce, które przypominają małe wiśnie. Mają one walory dekoracyjne, ale absolutnie nie są jadalne.

Zastanawiasz się czy wiśnię laurową można posadzić wśród innych krzewów lub drzew? Oczywiście, że tak! Choć jest rośliną, która wspaniale prezentuje się jako samodzielna ozdoba ogrodu, świetnie będzie się czuła w towarzystwie jałowcówjaśminowce czy cyprysiki. Może też pełnić rolę tła dla kwiatów jednorocznych, wieloletnich bylin i dużych paproci.

Laurowiśnia sadzonki online w Garden Park

Nasz internetowy sklep ogrodniczy oferuje sadzonki laurowiśni wschodniej kaukaskiej. Jest to odmiana laurowiśni pochodząca z Bliskiego Wschodu. I to dzięki temu jest wyjątkowo odporna na mróz. Ta odmiana wawrzynośliwy charakteryzuje się bardzo dużymi liśćmi i dość zwartą sylwetką. Kwiaty laurowiśni kaukaskiej pojawiają się w maju lub czerwcu i są białe lub kremowe. Rozkwitają w długich, zwisających gronach o długości do 15 cm. Przez liczne pręciki wystające spomiędzy płatków sprawiają wrażenie puchatych. Atrakcyjności dodaje im delikatny zapach, przyciągający liczne owady zapylające. 

Laurowiśnia wschodnia kaukaska to bardzo popularna roślina na żywopłot. Wynika to przede wszystkim z tego, że szybko się rozrasta i dobrze znosi cięcie. Stanowi znakomitą alternatywę dla powszechnego ligustru. Nasze sadzonki laurowiśni wschodniej kaukaskiej są starannie wybierane i mają dobrze rozwinięty system korzeniowy, dlatego masz pewność, że roślina świetnie sobie poradzi w nowym miejscu.

Laurowiśnia wymagania i uprawa

Starsze laurowiśnie dobrze radzą sobie z bardzo niskimi temperaturami, ale o młode krzewy należy zadbać już na jesień. Są wrażliwe na przymrozki, dlatego najskuteczniejszą ochroną będzie osłona z agrowłókniny. Zaletą laurowiśni jest też to, że to roślina do ogrodu odporna na suszę, wiatr i zanieczyszczenia.
Wybierając sadzonki laurowiśni wschodniej kaukaskiej trzeba pamiętać, że preferuje ona gleby żyzne i wilgotne, o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Wawrzynośliwy nie należy sadzić na glebie zbitej, która zatrzymuje wodę. Laurowiśnie mogą być uprawiane w miejscach o pełnym nasłonecznieniu lub w półcieniu.
Laurowiśnie wschodnie, jak wspomnieliśmy, to dobre rośliny na żywopłot, gdyż bardzo lubią przycinanie. Można przeprowadzać je o każdej porze roku. Najlepiej zaplanować taki zabieg na wczesne lato, aby zapewnić krzewowi jak najlepsze warunki wzrostu i rozwoju.

Sklep ogrodniczy online Garden Park to nie tylko dobrej jakości sadzonki roślin ogrodowych, ale też ich duży wybór. Znajdziesz u nas popularne krzewy do ogrodu. Są wśród nich m.in. krzewy ozdobne wieloletnie, które przyciągają uwagę swoim pięknym kwitnieniem, krzewy zimozielone kwitnące, które zachwycają przez cały rok, krzewy zimozielone liściaste, które doskonale nadają się na żywopłoty oraz rośliny liściaste i trawy ozdobne.

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-1 z 1 pozycji