Macierzanki

Macierzanka

Macierzanki to wyjątkowo ciekawe rośliny ogrodowe cenione z wielu względów. Choć pojedynczo mogą wydawać się niepozorne, posadzone w grupie robią oszałamiające wrażenie. Te półkrzewinki można sadzić na rabatach jako uzupełnienie przestrzeni między roślinami.

zobacz więcej...

Fenomenalnie wyglądają też na skalniakach czy zielonych dachach. Największy zachwyt budzą, kiedy jest ich dużo! Przypominają wówczas miękkie dywany lub dekoracyjne poduchy. Jakie dokładnie będą zależy od odmiany macierzanki. Różnią się one m.in. kolorami kwiatów. W zależności od upodobań i charakteru miejsca sadzenia możesz wybrać macierzankę różową, białą albo liliową. Jeśli natomiast lubisz rośliny, które pachną spodoba Ci się macierzanka cytrynowa, której liście mają przyjemny zapach.

Szukając sąsiedztwa dla macierzanki śmiało możesz wybrać inne byliny. Ozdobna krzewnika będzie wyglądała efektownie również w kompozycjach z iglakami. Możesz znaleźć je w naszym sklepie ogrodniczym. Posiadamy w sprzedaży również sadzonki roślin liściastych, a także piękne pnącza i modne trawy ozdobne.

Macierzanka piaskowa sadzonki – sklep ogrodniczy Garden Park

Macierzanki to bardzo liczna rodzina. Tworzy ją bowiem ponad 300 gatunków. W ogrodach spotyka się niewiele z nich. Największą popularnością cieszą się przede wszystkim trzy gatunki. Macierzanka piaskowa, zwyczajna i macierzanka cytrynowa. Wpisując hasło macierzanka sadzonki, zwróć uwagę na poszczególne cechy tych bylin. Np. macierzanka piaskowa jest wyjątkowo niska. Osiąga wysokość do 25 cm, ale może mieć również 5 cm. Wszystko zależy od odmiany. Podobnej wielkości jest macierzanka cytrynowa. Nieco większa jest zwyczajna rosnąca do 30 cm. 

Wybierając sadzonki macierzanki piaskowej warto wiedzieć, że to aromatyczna bylina. Jej zapach zbliżony jest do tymianku. Wynika to z  pokrewieństwa tych roślin. Macierzanka piaskowa jest nie tylko stosowana w ziołolecznictwie, ale też w kuchni jako do przyprawiania potraw.
Macierzanka piaskowa ma też inne nazwy. Szukając jej możesz spotkać się z określeniami cząberek, tymianek wąskolistny, dzięcielnica. 

Wpisując w wyszukiwarkę hasło macierzanka piaskowa sadzonki, pamiętaj, że wymaga ona stanowiska słonecznego. Ta wieloletnia bylina lubi też lekkie gleby. Należy unikać zbyt mokrych stanowisk.

Macierzanka cytrynowa sadzonki do kupienia online  

Charakterystyczną cechą tej rośliny są liście o pięknym, cytrusowy aromacie. Jeśli zastanawiasz się czy w związku z tym można je stosować w kuchni, odpowiedź brzmi, tak. Najchętniej używają jej jako przyprawę Włosi i Francuzi.
Tu na szczególną uwagę zasługuje macierzanka cytrynowa Aureus. Ta bylina okrywowa nie jest wymagająca. Posadzić ją możesz na każdej glebie, jednak najbardziej sprzyjające będzie podłoże suche. Aranżując ogród wybierz dla macierzanki cytrynowej miejsce słoneczne. 

Nasz sklep ogrodniczy online oferuje rozmaite byliny kwitnące do ogrodu, rośliny ziomozielone i krzewy ozdobne. Dla miłośników ogrodnictwa polecamy też sadzonki roślin owocowych. Nie tylko udekorują ogród, ale będą też dawały zdrowe owoce.

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-2 z 2 pozycji