Macierzanka cytrynowa

Kod Produktu: Doniczka P9 (9x9cm)
Dostępność: 0
mpnDoniczka P9 (9x9cm)923
4,99 zł

Macierzanka cytrynowa Aureus

macierzanki to rośliny, które od lat utrzymują swoją popularność w ogrodach, obok takich roślin jak: hortensje, ostróżki oraz zawciągi.

Macierzanka - opis byliny

Macierzanka cytrynowa "Aureus" to roślina, której właściwości wykorzystywane są w ziołolecznictwie. Jej aromat do złudzenia przypomina tymianek, z którym zresztą jest blisko spokrewniona. Można ją więc stosować do przyprawiania potraw, ale przede wszystkim macierzanka pomaga uporać się z wieloma dolegliwościami. Zalety macierzanki docenił także przemysł perfumeryjny. Niezwykle ceniona bylina ze względu na swoje właściwości lecznicze, a także dekoracyjność. Osiąga od 20 do 25 cm wysokości.

Macierzanka cytrynowa - pielęgnacja

Nie wymaga cięcia, jest rośliną o bardzo małych wymaganiach dotyczących gleby oraz pH gleby

Macierzanka - gdzie wysadzać

Idealnie nadaje się do sadzenia rabatach, trawnikach oraz w ogrodach naturalistycznych. Rewelacyjnie prezentuję się sadzony w okolicach oczek wodnych. Przepięknie prezentować się będzie sadzony w grupach lub pojedynczo.

Wysokość: 25 cm
Rozstaw:

20 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5-6,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

kwitnienie
Jesień
kolor kwiatu
różowy
Ocena 
2020-10-01

Super szybka wysyłka

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.