Maliny

Maliny

Krzewy owocowe chętnie sadzone w ogrodzie to bez wątpienia maliny. Mają one podobne wymagania uprawowe jak jeżyny, dlatego często można spotkać je w duecie. Obie rośliny cenione są za smaczne, soczyste i zdrowe owoce. Maliny dostarczają wielu witamin, dzięki którym działają antybakteryjnie i antywirusowo. Zawierają też związki zmniejszające ryzyko występowania nowotworów, jak i te dobrze wpływające na trawienie.

zobacz więcej...


Zarówno krzewy malin jak i smak owoców różnią się od siebie w zależności od odmiany. Natomiast smakiem i aromatem owoców można cieszyć od początku lipca do końca września.

Jeśli lubisz mieć na wyciągnięcie ręki zdrowe smakołyki obejrzyj też inne krzewy owocowe do ogrodu. Znajdziesz u nas sadzonki roślin owocowych takich jak: borówka amerykańska (m.in.: borówka amerykańska Chandler sadzonka 3-letnia, borówka amerykańska Duke sadzonka 3-letnia, borówka amerykańska Bluecrop sadzonka 2-letnia, borówka amerykańska Spartan sadzonka 2-letnia, borówka amerykańska Toro sadzonka 2-letnia). Warto też zwrócić uwagę na świdośliwy i jagody kamczackie, które z każdym rokiem zyskują popularność. Nasz ogrodniczy sklep online Garden Park ma w sprzedaży również wiele innych gatunków roślin ogrodowych.

Maliny sadzonki online w Garden Park 

Wybierając sadzonki malin trzeba wziąć pod uwagę, że odpowiedni czas na sadzenie to późna jesień lub wczesna wiosna. Istotne jest też, żeby sadzonki malin ulokować płytko, a korzenie przykryć ziemią na około 2 cm. Należy też przyciąć pęd na wysokości do 15 cm nad ziemią. Dzięki temu roślina owocowa zakorzeni się mocno i ładnie rozrośnie.
Zastanawiasz się jakie odmiany malin są najlepsze? Nasz ogrodniczy sklep online poleca m.in. malinę Glen Ample. Ten wieloletni krzew owocowy odporny na mróz dorasta do blisko 2 m i kwitnie maj, czerwiec. Nieco mniejszą rośliną jest malina Glen Coe, która osiąga około 150 cm. To ciekawa odmiana maliny wyhodowana w Szkocji. Bezkolcowa malina Glen Coe nazywana jest purpurową, ponieważ taką barwę mają jej owoce. Wynika to z tego, że bezkolcowa malina Glen Coe to efekt skrzyżowania czarnej maliny z maliną czerwoną.

Jeśli lubisz maliny i jeżyny i marzysz o tym, żeby je połączyć, to idealnym krzewem owocowym dla Ciebie jest malinojeżyna Tayberry ( malinojeżyna Tayberry sadzonki online). To nowa odmiana krzewu owocowego pochodząca ze Szkocji. Osiąga około 180 cm wysokości, a purpurowe owoce osiągają nawet 5 cm. Wyśmienicie smakują zerwane prosto z krzaczka, jak też w formie rozmaitych przetworów.

Maliny sadzonki, wymagania, uprawa

Maliny to owocowe krzewy dobre do ogrodu m.in. dlatego, że mają małe wymagania glebowe. Unikać jednak należy zbyt suchego i piaszczystego podłoża. Wynika to z tego, że sadzonki malin, a tym samym krzewy mają płytki system korzeniowy. Maliny nie powinny rosnąć również na terenach podmokłych.
Krzewy malin dość dobrze znoszą mrozy, nie znaczy to jednak, że nie potrzebują zabezpieczenia. W przypadku srogiej zimy i rejonów o większych mrozach, zaleca się owijanie dolnych pędów krzewu. Można do tego stosować trzcinę lub słomę.

W naszym internetowym sklepie ogrodniczym znajdziesz też inne rośliny do ogrodu. Kupisz u nas bezpiecznie sadzonki traw ozdobnych online, sadzonki roślin pnących, a także popularne rośliny iglaste do ogrodu, liściaste rośliny zimozielone czy sadzonki wieloletnich bylin

Maliny sadzonki online - internetowy sklep ogrodniczy Garden Park

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-7 z 7 pozycji