Malina "Ruby Beauty" - 2 Letnia

Kod Produktu: Doniczka C2
Dostępność: 0
mpnDoniczka C2983
19,99 zł

Malina Ruby Beauty

Maliny to dobrze wszystkim znane krzewy o przepysznych dużych owocach, które są od wieków stosowane w medycynie oraz gastronomii.

Malina - opis

Ruby Beauty to dosyć nowa odmiana z rodziny malin. Cechą charakterystyczną tej właśnie odmiany są bardzo słodkie oraz bogate w witaminy owoce. Sam krzew osiąga około 100 cm wysokości, i nieco mniejszej szerokości.Owoce tego krzewu świetnie nadają się do przyrządzania wszelkiego rodzaju dżemów, soków. Warto dodać że owoce tejże rośliny posiadają delikatnie słodki smak, więc przypadnie wszystkim miłośnikom krzewów owocowych do gustu.

Maliny – pielęgnacja i uprawa

Malinę nawozimy w momencie jak młode listki pojawią się na krzewie. Nawożenie wykonujemy od marca do końca lipca. Pamiętajmy, o tym że nawóz podawany powinien być zrównoważony o podobnych proporcjach potasu, fosforu oraz azotu. W drugiej połowie roku nie podajemy odżywek azotowych. Roślina powinna przygotowywać się do zimowego spoczynku, dlatego nie pobudzamy jej wzrostu.

Malina - zastosowanie

Malina sprawdzi się w każdym ogrodzie ze względu na swój pokrój oraz obfite owocowanie. Owoce nadają się do jedzenia prosto z krzewu!

Wysokość: 50 cm
Rozstaw:

50 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

wysokość docelowa
od 51 do 100 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 51 do 100 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.