Filtruj według

Dostępność

Cena

  • 26,00 zł - 109,00 zł

wysokość docelowa

Rozstaw (Szerokość rośliny)

odczyn gleby

kolor kwiatu

kwitnienie

Buki

Buki

Buk pospolity to popularne drzewo o okazałej koronie i gładkich liściach rosnące w lasach Europy. Często jest też sadzone w ogrodach w stylu naturalistycznym. Buki doskonale sprawdzają się w ogrodach ze względu na swój estetyczny wygląd i zdolność do tworzenia zacienionych miejsc. W zależności od gatunku liście drzewa są zwykle jasnozielone i błyszczące.

zobacz więcej...

Dzięki temu tworzą piękny kontrast z innymi roślinami. Jeśli posadzisz buk w swoim ogrodzie, latem możesz liczyć na miejsce zapewniające cień i przyjemny chłód. Z kolei jesienią roślina zachwyci swoim złocistym przebarwieniem. Buk pospolity jest też odporny na zanieczyszczenia atmosferyczne i toleruje różne warunki glebowe. To drzewo przyciąga również ptaki, które znajdują w nim schronienie i pożywienie.

Buki należą do grupy drzew ukorzeniających się bardzo płytko i płasko na niewielkiej głębokości. Dlatego nie każda roślina będzie dobrze czuła się pod bukiem. Z powodzeniem pod tymi drzewami może rosnąć np. funkia ogrodowa (Hosta) i bergenia sercolistna. Obie mają zdolność do radzenia sobie z cieniem i konkurującymi korzeniami buka. Funkia ma ozdobne liście i piękne kwiaty, natomiast bergenia sercolistna zachwyca swoimi dużymi, okrągłymi liśćmi i wczesnymi wiosennymi kwiatami.

Buki sadzonki online w Garden Park

Nasz internetowy sklep ogrodniczy Garden Park oferuje starannie wyselekcjonowane sadzonki roślin ogrodowych online. Znajdziesz u nas m.in. buk Purpurea Pendula. To tak zwana płacząca odmiana buka o charakterystycznych gałęziach zwisających ku ziemi. Tworzą one efektowną fontannę z purpurowych liści. Ten sam pokrój i kolor ma buk Purple Fountain. Jest to nieco mniejsza odmiana buka, osiąga wysokość około 3-5 m. Buk Purple Fountain wybierany jest przede wszystkim do mniejszych ogrodów lub jako ozdobna roślina sadzona wzdłuż alejek.
Jeśli zależy Ci na drzewie o purpurowym kolorze, ale koronie wąskokolumnowej, to buk Dawyck Purple będzie świetnym wyborem. Natomiast Dawyck Gold jest piękną odmianą o wyjątkowym złocistozielonym zabarwieniu liści. 

Zjawiskowa odmiana buka to też Purpurea Tricolor. Oferuje ją nasz internetowy sklep ogrodniczy Garden Park, a wyróżnia się ona cudownymi trójkolorowymi liśćmi. Buk Purpurea Tricolor świetnie nadaje się do pojedynczych nasadzeń na dużych trawnikach i w większych ogrodach.

Buk – sadzenie i pielęgnacja drzewa

Buki pospolite dobrze rosną na stanowiskach, które zapewniają im umiarkowane nasłonecznienie lub lekki cień. Lubią gleby dobrze drenowane i żyzne. Tak jak wspomnieliśmy, warto pamiętać, że buk pospolity ma płytko rozłożone korzenie, co oznacza, że konkuruje o wodę i składniki odżywcze z innymi roślinami. Dlatego ważne jest, aby zapewnić mu odpowiednie nawadnianie, szczególnie w okresach suszy.

Sklep ogrodniczy online Garden Park to bogata oferta roślin do ogrodu. Kupisz u nas najlepsze krzewy na żywopłot, rośliny liściaste zimozielone, dekoracyjne trawy czy wieloletnie byliny. W sprzedaży posiadamy też oryginalne rośliny egzotyczne do ogrodów, które potrafią tworzyć spektakularne aranżacje. Polecamy też rośliny szybko rosnące, ponieważ wiemy, że miłośnicy ogrodnictwa wyjątkowo je lubią.

Buki sadzonki online - internetowy sklep ogrodniczy Garden Park

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-6 z 6 pozycji