Szałwie

Szałwie ogrodowe

Szałwie ogrodowe cieszą się coraz większą popularnością. Co ciekawe, znanych jest aż ponad 900 gatunków szałwi. Tę liczną grupę tworzą zarówno rośliny jednoroczne, jak i byliny oraz półkrzewy. Choć jest w czym wybierać, na większą skalę, uprawianych jest tylko kilka gatunków. 

zobacz więcej...

Gatunki ozdobne szałwi to m.in. szałwia błyszcząca, szałwia omączona i szałwia omszona. Wszystkie one mają wiele odmian i osiągają różne wysokości. Jednak prym wśród nich wiedzie ta ostatnia, czyli szałwia omszona. 

Szałwia omszona to bylina wyjątkowo lubiana przez ogrodników. Jej rozmaite odmiany są atrakcyjną dekoracją przede wszystkim dlatego, że szałwie ogrodowe zachwycają barwami. Ich intensywność i gęste nasadzenia układają się w malownicze roślinne dywany. A podziwiać je można przez całe lato. 

Szałwie ogrodowe - szałwia omszona sadzonki online 

Jeśli szukasz rośliny ozdobnej kwitnącej pięknymi kolorami, to przypadnie Ci do gustu szałwia omszona Merleau Blue. Jej fioletowoniebieskie kwiaty zachwycają od czerwca do września. A niewielkie wymagania glebowe sprawiają, że jest idealna do ogrodów przydomowych jak też do przestrzeni publicznej. Szałwia omszona Merleau Blue pięknie wygląda na skwerach, kwietnikach, rabatach. Istotne jest też, że kupując sadzonki szałwi omszonej Merleau Blue nie musisz szukać dla niej wyjątkowego towarzystwa. Ta szałwia komponuje się świetnie z innymi bylinami i trawami.

Ważne, aby Merleau Blue miała stanowisko słoneczne lub rosła w delikatnym półcieniu. Jeśli do tego zadbasz o większą wilgotność roślina szybko rozrośnie się i będzie kwitła obficie.

Szałwie ogrodowe różowe – sadzonki szałwi omszonej Merlau Rose

Jeśli szukasz rośliny, która kwitnie na różowo, to dostępne są dokładnie takie szałwie ogrodowe. Spodobać Ci się może szałwia omszona Merlau Rose. I z pewnością ucieszy Cię jej długi okres kwitnienia zaczynający się od maja. W przypadku tej byliny możliwe jest uzyskanie powtórnego kwitnienia. Aby do niego doszło zalecane jest przycięcie pędów po kwitnieniu głównym. Z racji tego, że szałwia omszona Merlau Rose jest całkowicie mrozoodporna nie wymaga okrywania na zimę.     

Skąd taka wytrzymałość szałwi? Otóż szałwia omszona pochodzi z Azji zachodniej oraz południa i wschodu Europy. W naturze szałwia omszona porasta stepy, tereny przydrożne, murawy i rozmaite nieużytki. Dzięki temu szałwie omszone jako szałwie ogrodowe dobrze sobie radzą nawet w mało sprzyjających warunkach.

Jak wspomnieliśmy szałwie ogrodowe współgrają z wieloma gatunkami roślin. Możesz posadzić je m.in. z jeżówkami, liliowcami, różami czy goździkami. Świetnym towarzystwem są dla nich także trawy ozdobne. Nasz internetowy sklep ogrodniczy posiada te rośliny w swojej ofercie. Kupisz u nas również online sadzonki roślin iglastych, liściastych pnączy, a także roślin owocowych.

Ogrodniczy sklep online Garden Park to gwarancja pięknych, trwałych i zdrowych roślin.

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-3 z 3 pozycji