Szałwia muszkatołowa "Vatican White"

szałwia muszkatałowa
  • szałwia biała
  • szałwia muszkatałowa
Kod Produktu: Doniczka P9
Dostępność: 200
4,90 PLN

Szałwia muszkatołowa "Vatican White" jest byliną pochodząca z Europy Południowej. Dorasta do 1 m wysokości i nieco mniejszej szerokości. Cechą charakterystyczną tej odmiany jest zapach gałki muszkatołowej, który najlepiej da się odczuć w upalny dzień. Należy do bylin, które same się wysiewają. Kwitnie od czerwca do końca sierpnia. Kwiaty są bardzo atrakcyjne dla pszczół. Jest rośliną o walorach dekoracyjnych. Nie należy do roślin wymagających. Lubi żyzne, przepuszczalne i niezbyt wilgotne gleby. Preferuje stanowiska słoneczne, ale dobrze czuje się również w półcieniu. Jest rośliną całkowicie mrozoodporną. Roślina jest od dawna używana w medycynie ze względu na swoje kojące i przeciwskurczowe właściowości.
e.

Wysokość: 100 cm
Rozstaw: 20 cm
Stanowisko: słoneczne
Gleba: żyzna, przepuszczalna
Odczyn gleby: każdy
Podlewanie: rzadko
Mrozoodporność: pełna
Zapach: tak
Cięcie: tak,po przekwitnięciu
stanowisko
słoneczne
kwitnienie
czerwiec
kolor kwiatu
różowy
pokrój
kępiasty

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.

Sklep ogrodniczy, krzewy ozdobne

Gardenpark to bogato zaopatrzony sklep ogrodniczy posiadający bogatą ofertę roślin w sprzedaży. W naszym asortymencie dostępne są krzewy ozdobne, drzewa i krzewy owocowe, odmiany liściaste oraz iglaste, a także byliny i trawy. Oferowane przez nas produkty wykazują wysoką jakość oraz wytrzymałość. Dobrze znoszą rodzime warunki klimatu umiarkowanego i posiadają różne wymagania glebowe.

W naszym sklepie ogrodniczym mogą Państwo zakupić w atrakcyjnej cenie gatunki o charakterze dekoracyjnym, jak również rośliny użytkowe. Duży wybór i urozmaicona oferta pozwalają kreować architekturę zieleni w sposób odpowiadający indywidualnym preferencjom, dobierając poszczególne gatunki do stylu ogrodu oraz panujących uwarunkowań w otoczeniu.

Zapewniamy atrakcyjne ceny oraz profesjonalną wysyłkę przedmiotów u nas zakupionych.