Szałwia muszkatołowa "Vatican White"

szałwia muszkatałowa
  • szałwia biała
  • szałwia muszkatałowa
Kod Produktu: Doniczka P9
Dostępność: 0
mpnDoniczka P9921
4,90 zł

Szałwia muszkatołowa Vatican White

Nowa odmiana szałwii na polskim rynku.

Szałwia muszkatołowa Vatican White - opis

Szałwia muszkatołowa "Vatican White" jest byliną pochodząca z Europy Południowej. Dorasta do 1 m wysokości i nieco mniejszej szerokości. Cechą charakterystyczną tej odmiany jest zapach gałki muszkatołowej, który najlepiej da się odczuć w upalny dzień. Należy do bylin, które same się wysiewają. Kwitnie od czerwca do końca sierpnia. Kwiaty są bardzo atrakcyjne dla pszczół. Jest rośliną o walorach dekoracyjnych. Nie należy do roślin wymagających. Lubi żyzne, przepuszczalne i niezbyt wilgotne gleby. Preferuje stanowiska słoneczne, ale dobrze czuje się również w półcieniu. Jest rośliną całkowicie mrozoodporną. Roślina jest od dawna używana w

Szałwia - uprawa

Nie wymaga cięcia, jest rośliną o bardzo małych wymaganiach dotyczących gleby oraz pH gleby. Nie wymaga również nawożenia.

Szałwia - zastosowanie

Idealna do tworzenia kompozycji na tarasach oraz balkonach. Znajdzie również zastosowanie w ogrodach skalnych.

Wysokość: 100 cm
Rozstaw:

40 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

kolor kwiatu
różowy

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.