Hortensja piłkowana

Hortensja piłkowana

Jeśli lubisz krzewy z dużymi kwiatostanami, to hortensja piłkowana na pewno spełni Twoje wyobrażenia. Jej kwiatostany są naprawdę imponujące, osiągają nawet ponad 10 cm, a podziwiać je można od czerwca do września. Ojczyzną tej rośliny jest Azja, a w naturze występuje w Japonii i Korei Południowej. Ten kwitnący krzew ozdobny radzi sobie dobrze również w naszych warunkach klimatycznych i jest wyjątkowo lubiany.
Hortensja piłkowana może stanowić główną ozdobę rabat. Można też ją łączyć z innymi roślinami.

zobacz więcej...

Czuje się doskonale w towarzystwie piwonii, funkii, czy azalii. Jeśli chcesz przy okazji mieć piękne kwiaty w domu, to ta odmiana hortensji, jak wiele innych, nadaje się do cięcia.
Hortensja piłkowana osiąga od pół do 1,5 metra wysokości w zależności od odmiany, a jest ich ponad 25. Różnią się oczywiście wielkością oraz kolorami kwiatów i liści. 

Nasz internetowy sklep ogrodniczy Garden Park ma w swojej ofercie również inne odmiany hortensji. Znajdziesz tu sadzonki hortensji ogrodowej, bukietowej, hortensję dębolistną czy krzewiastą. Dbamy, aby do sprzedaży trafiały tylko wysokiej jakości sadzonki hortensji. Dokładamy też wszelkich starań, żeby odpowiednio je zabezpieczyć podczas wysyłki.

Hortensja piłkowana sadzonki online w Garden Park 

Jeśli lubisz ciekawe krzewy kwitnące hortensja piłkowana Prezioza to idealny wybór. Ta wielobarwna roślina kwitnie bardzo intensywnie i mieni się kolorami różów, od jasnego po ciemny. Ten wieloletni krzew kwitnący może zaskoczyć Cię też bielą, a nawet odcieniami fioletów. Hortensja piłkowana sadzonki – wybierając je weź pod uwagę, że roślina osiąga około 1 m wysokości i nie jest zbyt rozłożysta.

Natomiast jeśli lubisz chłodniejsze barwy spodoba Ci się hortensja piłkowana Bluebird. Ten wyjątkowo piękny ozdobny krzew kwitnie niespotykanie. Kolor kwiatów zależy od gleby, na której rośnie. Krzew zdobią trójkolorowe bukiety oczarowujące kwiatami od lipca do końca września. Hortensja piłkowana Bluebird może osiągać nawet ponad 120 cm.
Hortensja piłkowana sadzonki, które oferuje nasz ogrodniczy sklep online to rośliny wysokiej jakości starannie selekcjonowane.

Sadzonki hortensji piłkowanej wymagania i uprawa

Hortensje piłkowane mogą mieć stanowiska częściowo zacienione. Takie miejsca pozwalają roślinom obficie kwitnąć. Jednocześnie brak bezpośredniego kontaktu z pełnym słońcem chroni liście przed wysychaniem. Natomiast w kwestii podłoża hortensje piłkowane powinny rosnąć na glebie żyznej, próchniczej i przepuszczalnej. Ważne jest też, że hortensja piłkowana to ozdobny krzew mrozoodporny. Jednak w praktyce warto osłaniać go przed zimą, zwłaszcza w zimniejszych rejonach kraju.
W kwestii podlewania, hortensje piłkowane potrzebują go szczególnie w czasie dużych upałów. O odpowiednią wilgotność należy dbać również, kiedy krzew jest młody.   

Internetowy sklep ogrodniczy Garden Park ma też w ofercie inne rośliny liściaste. Mamy także sadzonki krzewów zimozielonych, kwitnące wieloletnie byliny, zimozielone pnącza, a także rośliny owocowe

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-2 z 2 pozycji