Filtruj według

Dostępność

Cena

  • 5,00 zł - 16,00 zł

wysokość docelowa

Rozstaw (Szerokość rośliny)

odczyn gleby

kolor kwiatu

kwitnienie

Pięciorniki

Pięciornik

Pięciornik to wyjątkowo fascynująca i ciekawa roślina ogrodowa. Należy do rodziny różowatych i spotyka się ją w różnych formach - zarówno niskie, pokładające się gatunki, jak i wyprostowane, krzewiaste lub wyższe byliny. Nazwa pięciornika wynika ze specyficznego układu pięciu płatków kwiatowych, który nadaje roślinie charakterystyczny wygląd. Kwiatki przypominają te z dziecięcego obrazka.

zobacz więcej...


Pięciornik to często wybierana ogrodowa roślina wieloletnia. Jej liście są zazwyczaj pierzaste lub podzielone na liczne listki, a kształty różnią się w zależności od gatunku. Kwiaty pięciornika to kolejny charakterystyczny element krzewu. Są zazwyczaj pojedyncze lub zebrane w grona na szczytach łodyg. Mogą mieć rozmaite kolory np. biały, żółty, różowy i czerwony, a większość z nich jest jaskrawa. Dzięki temu to roślina, która mocno ożywia ogród.

Pięciorniki z powodzeniem można sadzić w pobliżu ozdobnych krzewów, takich jak jaśminowce, budleje, dereniehortensje lub irgi. Sadzonki roślin ogrodowych tych wymienionych, jak i mnóstwo innych, oferuje nasz internetowy sklep ogrodniczy Garden Park.

Pięciornik – sadzonki online w Garden Park

Jednym z najczęściej uprawianych w ogrodach pięciorników, jest pięciornik krzewiasty i właśnie jego sadzonki w wielu odmianach posiada nasz ogrodniczy sklep online. Szczególnie lubiany jest pięciornik krzewiasty Tangerine. To gęsty krzew ogrodowy osiągający do 50 cm wysokości, który kwitnie na pomarańczowo przez całe lato. Z kolei krzew na żywopłot, którego nie trzeba regularnie strzyc to pięciornik krzewiasty Abbotswood. Jest to zwarta roślina o wysokości około 1,0 m i szerokości 1,2 m. Kwitnie obficie na biało od czerwca do października.

Jeśli lubisz różowe kwiaty z pewnością spodoba Ci się odmiana pięciornika krzewiastego Pink Beauty. Dorasta do 60 cm wysokości, a od września krzew obficie zdobią urocze różowe kwiatki. Gatunek niższy pięciornika to również odmiana Red Robin. Kwitnie na jaskrawoczerwony kolor wyrastając na 50 cm. Pięciornik Red Robin to świetna roślina na rabaty i ogródki skalne. Natomiast idealny krzew na niskie żywopłoty i szpalery to pięciornik krzewiasty Gold Star. Rośnie do 80 cm i ma duże kwiaty (ok 5 cm średnicy) o intensywnym żółtym kolorze.

Pięciornik – uprawa i pielęgnacja rośliny

Pięciornik jest rośliną łatwą w uprawie, co sprawia, że jest chętnie sadzony w ogrodach. Różnorodność odmian pozwala tworzyć z nim wiele ogrodowych aranżacji. Aby uprawiać pięciorniki, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych wskazówek. Trzeba wybrać miejsce z dobrze przepuszczalną glebą i dostępem do pełnego lub częściowego słońca. Rośliny dobrze jest sadzić w odległości około 30-45 cm od siebie. Dzięki temu zapewniona zostaje przestrzeń do rozrostu. Aby pięciorniki prezentowały się efektownie i rozwijały trzeba pozbawiać je uschniętych kwiatów. Zabieg ten warto wykonywać przez cały sezon.

Ogrodniczy sklep online Garden Park to wiele różnorodnych roślin do ogrodu. Kupisz u nas wieloletnie byliny, trawy ozdobne, zimozielone krzewy na żywopłot, rośliny szybko rosnące do ogrodu, czy efektowne pnącza. Sadzonki roślin ogrodowych bezpiecznie pakujemy i dostarczamy prosto pod Twoje drzwi!

Pięciornik sadzonki online - internetowy sklep ogrodniczy Garden Park

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-6 z 6 pozycji