Ostnice

Ostnica

Delikatna i piękna trawa ozdobna do ogrodu to bez wątpienia ostnica. Nie tylko efektownie wygląda. Ceniona jest też za dość nietypową właściwość. A dokładnie za to, że jest miła w dotyku. Stąd też ostnice nazywane są trawą do głaskania, ogonem kucyka – pony tail. Z kolei prezencja tej rośliny jest ciekawa o każdej porze roku.

zobacz więcej...

To między innymi dlatego, że dekoracyjna trawa subtelnie porusza się nawet przy najmniejszym wietrze. A pod ciężarem nasion przewiesza się malowniczo. Ostnice idealnie wpisują się w wyobrażenia o trawach, które kojarzą się z lekkością, swobodą i otwartą przestrzenią.

Ostnica najpierw ma barwy mieniące się jaskrawymi odcieniami zieleni. Z czasem górna część nabiera złotego koloru, by później blednąć. Jest to trawa średniowysoka, dorasta do 60 cm. Pasuje do ogrodów zaprojektowanych w różnych stylach. Natomiast w kwestii towarzystwa ostnice komponują się przede wszystkim z innymi trawami. Tu nasz internetowy sklep ogrodniczy może polecić miskanty, trawy pampasowe, kostrzewy, turzyce, trawę hakonechloa czy rozplenice. Ostnice, tak jak inne trawy dekoracyjne, dobrze prezentują się w grupach. Można zestawiać je na zasadzie kontrastu również z roślinami o większych liściach.

Dobrej jakości sadzonki traw ozdobnych jak też innych roślin do ogrodu znajdziesz w Garden Park. Dbamy zarówno o staranną selekcję roślin jak i o ich odpowiednią wysyłkę.  

Ostnica sadzonki online w Garden Park

Ostnice to spora rodzina, ponieważ obejmuje około 300 gatunków traw. W Polsce w środowisku naturalnym można spotkać cztery z nich. Tu trzeba zaznaczyć, że wszystkie są pod ścisłą ochroną. Bez problemu można jednak kupić ostnice ogrodowe, które są trawami dekoracyjnymi. 

Na szczególną uwagę zasługuje wieloletnia trawa ozdobna – ostnica mocna Pony Tails. Jest to odmiana średniej trawy, która dorasta do około 50 cm. Ostnica mocna Pony Tails jest idealną rośliną dla osób, które nie mają zbyt dużo czasu na pielęgnację ogrodu. Kupując sadzonki ostnic możesz mieć pewność, że nie jest to trawa wymagająca. Poza rabatami ostnice atrakcyjnie prezentują się w donicach, pojemnikach ustawionych na tarasach czy balkonach.

Ostnica wymagania i uprawa

Ostnice, jak większość traw dekoracyjnych, uwielbiają słońce. W związku z tym najpiękniej będą rozwijały się i wyglądały w miejscach, które wypełniają promienie słoneczne. To one zapewniają właściwy pokrój i wybarwianie się rośliny. Słońce pomaga również lepiej przetrwać zimę. Co do gleby ostnice mają średnie wymagania. Najlepsze jest umiarkowanie żyzne podłoże. Dodatkowo warto wiedzieć, że ostnice wymagają umiarkowanego podlewania. Nie można też zapominać o usuwaniu dojrzałych kwiatostanów. Jeśli o tym zapomnisz, roślina może rozsiać się i pojawić się w rozmaitych miejscach ogrodu.

Ogrodniczy sklep online Garden Park oferuje sadzonki traw ozdobnych, a także inne dekoracyjne rośliny do ogrodu. Wybierać możesz spośród iglaków, roślin liściastych czy pnączy. Mamy też w sprzedaży sadzonki bylin wieloletnich i kwitnących, a także rośliny owocowe idealne do twojego ogrodu.

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-1 z 1 pozycji