Hakonechloa

Hakonechloa 

Trawa ozdobna na balkon i do ogrodu? Hakonechloa pięknie prezentuje się zarówno w ogrodach jak i sadzona w pojemnika na balkonach, czy tarasach. Jej liście układają się kaskadowo. Sprawia to, że kompozycje z tą trawą ozdobną wyglądają lekko i wyrafinowanie. Nie jest to trawa ozdobne popularna w Polsce, więc możesz mieć pewność, że Twoja przestrzeń będzie prezentowała się oryginalnie.

zobacz więcej...

Hakonechloa lubi rabaty, a także ogrody skalne i kaskadowe. Dobrze czuje się również sadzona przy akwenach takich jak np. oczka wodne. 
Hakeonechloa tworzy zwarte kobierce o wysokości od 30 do 60 cm. Ma łukowato wygięte pędy o jasnym ubarwieniu. Natomiast kwiaty mają formę kłosów zebranych w wiechy. Kwitną od sierpnia do października. Nie są one jednak zbyt widoczne, mimo to dodają roślinie finezji.

Hakeonechloa to trawa ozdobna wieloletnia, która nie przejawia skłonności do ekspansji. A co za tym idzie nie musisz się obawiać, że w niekontrolowany sposób rozrośnie się. Hakonechloa doskonale wypada w towarzystwie roślin jednorocznych, takich jak surfinie, lobelie (np. lobelia lśniąca Queen Victoria), czy petunie. Byliny jednoroczne i byliny wieloletnie, kupisz w naszym ogrodniczym sklepie online. Znajdziesz u nas także sadzonki roślin liściastych do ogrodu szybko rosnących jak i krzewy iglaste do ogrodu. 

Hakonechloa sadzonki online w Garden Park

Trawa ozdobna hakonechloa jest dość odporna na mróz, dzięki czemu zachwyca swoim pięknem przez cały rok. Hakeonechloa odmiany ma różne, dlatego na pewno znajdziesz odpowiednią do swojego ogrodu. Szukając w naszym sklepie hakonechloa sadzonki masz do wyboru m.in. hakonechloa macra All Gold – to trawa o żółtej barwie, wielokolorową hakonechloa macra Naomi. Natomiast intensywnie zielona trawa ozdobna to hakonechloa macra. Mamy w ofercie również: hakonechloa Aureola, Stripe It, czy Albostriata.

Wybierając tę roślinę warto wiedzieć, że jej ojczyzną jest Japonia. Z kolei nazwa wywodzi się od góry Hakone położonej na wyspie Honsiu. Podobno właśnie w tym miejscu została odkryta ta niezwykła trawa dekoracyjna. Natomiast słowo „chloa” z greckiego oznacza „trawa”. W naturalnym środowisku Hakonechloa porasta górskie lasy Japonii. A szczególnie dobrze czuje się w towarzystwie rosnących tam bambusów.

Hakonechloa sadzonki, wymagania, uprawa

Z pewnością jest to mało wymagająca trawa dekoracyjna. Preferuje stanowiska lekko zacienione, półcieniste, bądź słoneczne w miejscu od strony wschodniej. Tej trawy nie powinno sadzić się zbyt głęboko, bo może to spowodować gnicie u podstawy. Nie wolno też przesadzać z jej podlewaniem, choć roślina lubi wilgoć. Jeżeli chodzi o podłoże, powinno być one żyzne, o lekko kwaśnym odczynie. Hakonechloa źle znosi gleby gliniaste, nadmiernie suche i zbyt mokre.
Dużą zaletą tej rośliny jest też fakt, że rzadko atakują ją szkodniki i choroby. Aby pięknie rosła na wiosnę powinno przyciąć się jej suche liście. należy zrobić to zanim roślina rozpocznie swój wzrost.

Sklep ogrodniczy online Garden Park dba, aby każda sadzonka była najwyższej jakości. Dlatego odpowiednio pielęgnujemy je. Znajdziesz u nas dobre sadzonki roślin wieloletnich do ogrodu, popularne i ciekawe krzewy, krzewy zimozielone kwitnące, a także krzewy zimozielone liściaste. Mamy też pięknie rozrastające się pnącza i sadzonki roślin owocowych.

Hakonechloa sadzonki dobrej jakości - sklep online Garden Park

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-6 z 6 pozycji