Hakonechloa

Trawa Hakonechloa – poznaj jej charakterystykę

Ten rodzaj trawy wyróżnia przede wszystkim kolor i pokrój. Jej liście są długie, szerokie i mają złocistą barwę uzupełnioną o zielone paski wzdłuż brzegów. Roślina dorasta do 60-80 cm wysokości i ma nieco większą średnicę. Posadzona rośnie wolno ale regularnie. Co ciekawe w chłodniejszych okresach jej liście zmieniają kolor na różowy. Jest to więc niewielka ale efektowna roślina, która potrafi rozjaśnić zacienione rabaty i tarasy. 

zobacz więcej...

1.     Wysokiej jakości sadzonki hakonechloa w dobrej cenie

W naszej ofercie znajdziecie Państwo między innymi trawę odmiany Macra. Jest ona niską rośliną dorastającą do około 40cm wysokości. Jej liście tworzącą łagodnie się zwieszają. Stanowisko, w którym przyjdzie jej rosnąć powinno być słoneczne suche lub średnio wilgotne. Co istotne na okres zimowy należy zabezpieczyć roślinę. Cechą wyróżniającą tę trawę jest kolor jej liści. W sezonie letnim jest ona zielona i ma podłużne paski w kolorze złota. Z kolei jesienią pojawiają się na nich czerwone przebłyski. 

Kolejną trawą hakonechloa jest odmiana All Gold, która pochodzi z Japonii. To również jest odmiana stosunkowo niska, ponieważ dorasta do 30-40cm wysokości. Lubi stanowiska słoneczne, ewentualnie półcieniste. Warto zadbać o to, by były one osłonięte od wiatru. Jej liście za sprawą żółtej barwy potrafią rozjaśnić najciemniejszy zakątek ogrodu. 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo jeszcze kilka rodzajów trawy hakonechloa, których sadzonki mogą urozmaicić Wasz ogród. Do nich należy chociażby Naomi, która swoje miejsce może znaleźć również na tarasach, murkach skalnych czy skalniakach. Wszystkie dostępne rośliny są starannie wyselekcjonowane a także odpowiednio zapakowane na czas transportu tak, byście mogli Państwo cieszyć się udanymi zakupami. W razie pytań dotyczących najlepszego miejsca do wysadzenia rośliny lub jej pielęgnacji zachęcamy do zapoznania się z opisami umieszczonymi na stronie lub kontaktu telefonicznego.  

Hakonechloa Smukła ~ Sadzonki w donicach, wysyłka kurierem |Online

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-6 z 6 pozycji