Poradnik ogrodnika

Jak zrobić ścieżkę w ogrodzie

W ogrodzie można zrobić ścieżki z różnych materiałów, zależnie od preferencji i stylu, jaki chce się osiągnąć. Oto kilka popularnych materiałów i łatwo dostępnych , które można wykorzystać do budowy ścieżek w ogrodzie.

Ogrodowe kwiaty do wazonu

Istnieje wiele pięknych kwiatów ogrodowych, które doskonale nadają się do tworzenia bukietów oraz wianków na drzwi i kompozycji. Jako dodatki można użyć kwiatostanów traw, a z długich liści traw można tworzyć ciekawe kształty do wykończenia bukietu.

Jak zagospodarować skarpę w ogrodzie

Zagospodarowanie skarpy w ogrodzie może być ekscytującym projektem, który dodaje uroku i funkcjonalności przestrzeni. Z nieatrakcyjnego miejsca w ogrodzie można stworzyć jego największy atut.

Mało wymagające kwiaty na działkę

Piękne kwiaty cieszą oko i poprawiają nam samopoczucie, a najlepiej jeszcze, jeśli nie trzeba koło nich zbyt dużo chodzić i dopieszczać, aby móc podziwiać kwiaty. Nie każdy z nas dysponuje taką ilością czasu, rozwiązaniem jest wybór odpowiednich gatunków do miejsca jakim dysponujemy.

Krzewy owocowe na działkę rekreacyjną

Owoce z własnej działki smakują o wiele bardziej niż te kupione w sklepie. Pozwalamy im dojrzewać w promieniach słońca, czekając aż nabiorą aromatu i słodyczy. Uprawiając rośliny na swoje potrzeby, możemy świadomie zrezygnować z chemicznych środków ochrony roślin i sięgać tylko po naturalne sposoby.

Co można zrobić aby rośliny w ogrodzie kwitły długo i obficie

Magiczne sposoby na niesamowite kwitnienie roślin nie istnieją. Natomiast sekretem jest właściwa uprawa roślin. Zdradzę Wam kilka tajemnic obfitego kwitnienia roślin, które możecie zastosować w swoich ogrodach.

Kwiaty pnące wieloletnie

Pnącza mają szerokie zastosowanie w ogrodzie. Nadają się do okrywania murów oraz płotów, tworzenia atrakcyjnych zakątków. Mogą być też traktowane jako rośliny okrywowe, do tego celu najlepiej nadają się powojniki.

Jak pozbyć się ślimaków bez skorupy z ogrodu

Utrzymanie ogrodu w kwitnącym stanie wymaga niemało wysiłku. Nie zapominajmy, że zakup sadzonek bylin, kwiatów jednorocznych czy nasion warzyw to też spory wydatek. I zazwyczaj w tym momencie w przygotowany ogród czy warzywnik zaczynają nam wchodzić ślimaki nagie i wyjadać kolejne rośliny.

Kwitnące krzewy do ogrodu

To co wyróżnia krzewy kwitnące w ogrodzie, to długotrwałość. W jednym miejscu mogą rosnąć dziesiątki lat. Pielęgnacja krzewów jest też mniej pracochłonna niż bylin czy niskich krzewinek.

Niskie berberysy na żywopłot – które odmiany krzewów są najlepsze?

Ogromna paleta kolorów, rozmaite pokroje i niewielkie wymagania uprawowe, to sprawia, że berberysy to bardzo chętnie sadzone krzewy. Są ozdobą ogrodów, przestrzeni miejskiej i obiektów handlowych. Barwę krzewów bez problemu można dopasować do otoczenia.