Pierisy

Pierisy japońskie

Bardzo lubiane zimozielone krzewy do ogrodu to z pewnością pierisy japońskie pochodzące z Azji Wschodniej. Ich wyjątkowe cechy, takie jak egzotyczne liście i pachnące kwiaty, sprawiają, że pierisy są niezwykle cenione przez ogrodników. Ten gatunek krzewu osiąga przeważnie wysokość od 1 do 3 m, tworząc gęste, kuliste formy. Liście pierisa są skórzaste i błyszczące, zazwyczaj w intensywnym odcieniu ciemnozielonym.

zobacz więcej...

A na początku wiosny pojawiają się wyjątkowe, zwisające kłosy kwiatowe. Wyrastają z nich dzwonkowate, białe lub różowe kwiaty. Są bardzo ozdobne i często mają delikatny słodki zapach. Po zakończeniu kwitnienia, roślina wytwarza owoc w postaci małych okrągłych torebek zawierających nasiona.

Pierisy japońskie doskonale wyglądają w grupach składających się tylko z tego gatunku lub w kompozycjach z innymi roślinami zimozielonymi. Pieris należy do rodziny wrzosowatych, dlatego najlepiej rośnie w otoczeniu podobnych roślin, takich jak wrzośce, wrzosy, kalie, azalie i różaneczniki. Świetnie komponuje się również z iglakami oraz innymi roślinami zimozielonymi, takimi jak bukszpany, ostrokrzewy czy laurowiśnie. Wybierając pierisy japońskie ważne jest, aby sadzić je na pierwszym planie. Wynika to z ich niewielkich rozmiarów i powolnego wzrostu, a także ze względu na atrakcyjny kolor młodych liści, które warto wyeksponować.

Pierisy japońskie sadzonki online w Garden Park

Nasz internetowy sklep ogrodniczy Garden Park oferuje zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki pierisów japońskich. Popularnością cieszy się m.in. odmiana pierisa japońskiego Flaming Silver. Roślina charakteryzuje się pięknymi, dekoracyjnymi liśćmi. Mają one białe brzegi, które stopniowo do środka przechodzą w intensywnie czerwoną barwę. Pieris japoński Flaming Silver kwitnie wiosną. Białe lub różowe kwiaty fantastycznie kontrastują z kolorowymi liśćmi. Z taką rośliną żaden ogród nie będzie wyglądał nudno.

Warta uwagi jest również odmiana piersa Mountain Fire (pieris Mountain Fire sadzonka 2-letnia). Kwitnie ona na biało i wyróżnia się intensywnie czerwonymi liśćmi. Co ważne utrzymują one swój kolor przez cały rok. Kolejny interesujący przedstawiciel tego gatunku to pieris japoński Valley Vallentine o intensywnie czerwonych, młodych liściach. Stopniowo zmieniają one kolor na zielony. Wiosną pędy pierisa uginają się od pachnących białych kwiatów.

Pieris japoński – uprawa i pielęgnacja rośliny

Pieris japoński to roślina, która nie ma wyszukanych potrzeb, ale kilka warunków uprawy trzeba spełnić, aby ładnie rosła. Pierisy wymagają stanowiska półcienistego lub zacienionego z luźnym podłożem o kwaśnym pH. Podczas sadzenia zaleca się dodanie torfu lub kory sosnowej do gleby. Natomiast w okresie suszy istotne jest regularne podlewanie pierisów. Z kolei w okresie zimy warto zabezpieczyć roślinę przed mrozem, szczególnie młode sadzonki.

Jeżeli marzysz o urozmaiconym ogrodzie warto obejrzeć inne rośliny ozdobne. Nasz internetowy sklep ogrodniczy to szeroka oferta roślin, których sadzonki kupisz online. W Garden Park znajdziesz ciekawe rośliny liściaste i iglastych, piękne pnącza, kwitnące byliny, a także sadzonki traw ozdobnych i rośliny owocowe. U nas kupisz też zimozielone krzewy na żywopłot i sadzonki krzewów kwitnących. Oferowane przez nas rośliny są zdrowe, a ich wysyłka bezpieczna.

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-3 z 3 pozycji