Różaneczniki

Różanecznik

Różaneczniki (inaczej rododendrony) są pięknymi, kwitnącymi krzewami z rodziny wrzosowatych. Występują w różnych gatunkach i odmianach różniących się wyglądem i kolorami kwiatów. Choć to rośliny kojarzące się z królewskimi ogrodami, często rosną w lasach i parkach. Od wieków są również popularne jako rośliny ozdobne do ogrodów przydomowych, ponieważ różaneczniki to zwykle krzewy zimozielone.

zobacz więcej...

Kwitną wiosną lub latem, tworząc okazałe, kuliste kwiatostany. Mienią się one różnymi odcieniami różu, fioletu, żółtego i bieli. Swoimi radosnymi kolorami zapowiadają nadejście lata!

Masz ochotę dosadzić towarzystwo różanecznikowi? Jak najbardziej możesz to zrobić, ale musisz pamiętać o zamiłowaniu różanecznika do kwaśnej ziemi i dobrać mu adekwatne towarzystwo. W szczególności polecamy azalie. Inna kwitnące rośliny ogrodowe pasująca do różanecznika to hortensje. Odpowiednie są też kwitnące byliny, bez koralowy czy irgi. Te i inne dobrej jakości sadzonki roślin ogrodowych ma w swojej ofercie nasz internetowy sklep ogrodniczy Garden Park.

Różanecznik sadzonki online w Garden Park

W Garden Park szybko i bezpiecznie kupisz zdrowe sadzonki różanecznika online. Nasz internetowy sklep ogrodniczy oferuje sadzonki różanecznika Nova Zembla. Jest to bardzo popularna odmiana różanecznika o dużych kwiatach mających rubinowoczerwoną barwę. Po kilku latach potrafi osiągnąć nawet 4 m wysokości. Ta duża ogrodowa roślina posadzona wzdłuż ogrodzenia doskonale sprawdza się jako elegancki krzew na żywopłot.

Różanecznik kwitnie w okresie wiosennym i jest wspaniałą dekoracją ogrodów. Nova Zembla wyróżnia się ciemnozielonymi, lśniącymi liśćmi, które mają lekko pofalowane brzegi. Co ważne różanecznik to krzew zimozielony, co oznacza, że liście na nim utrzymują się przez cały rok. Pod wpływem niskich temperatur zimą, mogą delikatnie zwijać się w ruloniki. Jest to naturalna adaptacja rośliny do chłodnych warunków.

Różanecznik – uprawa rośliny i jej pielęgnacja

Te piękne krzewy ogrodowe są popularne na całym świecie ze względu na swoje wytworne kwiaty i liście. Różaneczniki mogą być sadzone jako solitery, a także w grupach tworząc malownicze miejsca. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, różaneczniki lubią kwaśne, dobrze drenowane gleby oraz umiarkowane nasłonecznienie. Wymagają regularnego podlewania i nawożenia - zwłaszcza podczas okresu wzrostu i kwitnienia. Aby efektownie kwitły warto zapewnić im osłonę przed silnym wiatrem.

Internetowy sklep ogrodniczy Garden Park to szeroki wybór popularnych krzewów, które doskonale pasują do różnych ogrodowych aranżacji. W naszej ofercie znajdziesz różnorodne krzewy ozdobne, wieloletnie byliny, które pozwalają cieszyć się swoimi urokliwymi kwiatami przez wiele sezonów i fantazyjne trawy ozdobne. Posiadamy również atrakcyjne krzewy zimozielone kwitnące, które zachwycają przez cały rok. Nawet w czasie, gdy większość roślin odpoczywa. Z przyjemnością pomożemy Ci w doborze odpowiednich krzewów i roślin, uwzględniając Twój gust i warunki ogrodowe.

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-3 z 3 pozycji