Różanecznik scyphocalix
Różanecznik scyphocalix
Różanecznik scyphocalix cena
Różanecznik scyphocalix sklep
Różanecznik scyphocalix
Różanecznik scyphocalix
Różanecznik scyphocalix
Różanecznik scyphocalix
Różanecznik scyphocalix cena
Różanecznik scyphocalix sklep
Różanecznik scyphocalix
Różanecznik scyphocalix

Różanecznik scyphocalix

32,90 zł
Brak podatku

Brak dodatkowych opłat przy płatnościach elektronicznych

Odpowiednio dobrane opakowanie gwarantujące bezpieczną dostawę

Towar świeży pakowany bezpośrednio w szkółce

Zawsze informujemy o terminie wysyłki

Rośliny wysyłane w donicach zabezpieczających korzeń przed wyschnięciem

Różanecznik Scyphocalix

Różanecznik Scyphocalix (łac. rododendron Scyphocalix) to zimozielony krzew liściasty należący do rodziny wrzosowatych. W naturze rośnie głównie w lasach górskich Azji, Ameryki Północnej i Środkowej. Kocha stanowiska o dużym zacienieniu oraz wysokiej wilgotności powietrza. Różanecznik Scyphocalix osiąga do 2 m wysokości. Szerokość ma podobną, ale potrzeba na to kilku lat.
W maju na krzewie pojawiają się przepiękne, różowo-pomarańczowe kwiaty o lejkowatym kształcie. Dekoracyjne są także liście różanecznika — ciemnozielone o delikatnym połysku i kształcie eliptycznym. Różaneczniki to wyjątkowo lubiane krzewy, ponieważ zdobią ogrody przez cały rok.

W asortymencie naszego internetowego sklepu ogrodniczego Garden Park znajdziesz też inne zimozielone krzewy. Mamy w ofercie m.in. różne odmiany ostrokrzewów, zimozielone odmiany berberysów. Często wybierane są też zimozielone krzewy iglaste, takie jak cyprysiki czy jałowce.

Sadzonki różanecznika Scyphocalix – stanowisko

Różaneczniki preferują klimat charakterystyczny dla lasów, który jest wilgotny i pełen cienia. Dlatego zalecamy wybór lokalizacji dla tych krzewów np. pod koronami drzew. W takim miejscu rośliny będą osłonięte przed bezpośrednim nasłonecznieniem oraz wiatrami. Odpowiednie stanowisko sprawi, że różanecznik Scyphocalix będzie zdrowo się rozwijał i pięknie kwitł.

Różanecznik Scyphocalix – uprawa

Różaneczniki lubią żyzne, próchnicze gleby o kwaśnym pH i dobrze odprowadzające wodę. Wybierając sadzonki różanecznika Scyphocalix trzeba pamiętać, że są to krzewy, które nie tolerują suszy. Lubią natomiast, gdy podlewa się je miękką wodą, najlepiej deszczówką. Istotne jest także nawożenie różaneczników. Rozpocząć je trzeba w kwietniu i kontynuować do połowy lipca.

Różaneczniki Scyphocalix – zimowanie

Różaneczniki Scyphocalix warto regularnie podlewać także jesienią. Dlaczego? Ponieważ rośliny gromadząc dużą ilość wody w liściach z reguły lepiej znoszą okres zimowy. Natomiast w listopadzie zalecamy osłonięcie młodych krzewów stroiszem lub agrowłókniną, co pomoże chronić je przed mroźnymi wiatrami oraz intensywnym słońcem przedwiośnia. Różanecznik Scyphocalix znosi mrozy do – 20 st. C.

Różaneczniki Scyphocalix – sklep ogrodniczy online Garden Park.

Wysokość: do 2 m
Rozstaw: do 2 m
Stanowisko: półcień, cień
Gleba: żyzna, próchnicza
Odczyn gleby: kwaśne
Podlewanie: umiarkowane
Mrozoodporność: do - 20 st. C
Zapach: tak
Cięcie: intensywne
Doniczka P13 (poj. 1,5 litra)
49 Przedmioty