Filtruj według

Dostępność

Cena

  • 24,00 zł - 27,00 zł

wysokość docelowa

Rozstaw (Szerokość rośliny)

kwitnienie

Pruszniki

Prusznik

Pruszniki to fascynujący rodzaj roślin liściastych należący do rodziny szakłakowatych, który charakteryzuje się pięknymi kwiatami i liśćmi. Kwiaty pruszników zachwycają przede wszystkim odcieniami niebieskiego. Można spotkać je również w kolorach białym lub różowym. W zależności od gatunku kwiaty mogą być kuliste, w formie gron lub wiech, a ich liczba i intensywność kolorów zależą od odmiany. Liście pruszników też są wyjątkowo dekoracyjne. Mogą mieć różne kształty, kolory i teksturę.

zobacz więcej...

Dodatkowo pruszniki wydzielają przyjemny zapach będący wabikiem dla motyli i pszczół. To dodaje roślinom jeszcze większego uroku, bowiem ogród żyje i mieni się wspaniałymi kolorami!

Co posadzić z prusznikiem? Warto eksperymentować z różnymi odmianami pruszników, aby uzyskać piękne i niebanalne kompozycje. Ten kwitnący krzew ogrodowy dobrze będzie też wyglądał z lawendami i szałwiami. Tak dobrane rośliny sprawią, że Twój ogród będzie prawdziwie bajkową oazą, która zachwyci każdego. Zapewniamy, że nasz ogrodniczy sklep online oferuje tylko dobrej jakości sadzonki roślin ogrodowych.

Prusznik sadzonki online w Garden Park

Jeśli chcesz swój ogród wzbogacić o tę nietuzinkową roślinę, nasz internetowy sklep ogrodniczy Garden Park oferuje, między innymi, prusznik Blue Mound. Ta niska odmiana prósznika osiąga wysokość około 1 m. Potrzebuje jednak trochę miejsca, gdyż ma rozłożysty kształt. Prusznik Blue Mound, jak sama nazwa wskazuje, ma ciemno-niebieskie, puszyste kwiaty przypominające watę cukrową. Ta odmiana prósznika to oryginalna roślina ogrodowa, która nie jest powszechnie dostępna w sklepach ogrodniczych.

Natomiast prusznik D. Gloire de Versailles to najbardziej odporna na mróz odmiana prusznika o przepięknych zielono-niebieskich liściach i chabrowych kwiatach. Ten niewysoki krzew ogrodowy wyrasta do 1,5 m wysokości. Z kolei Victoria to karłowata odmiana prusznika o intensywnym niebieskim kolorze i również niebieskawych liściach. Jest to krzew zimozielony idealny do ogrodu. Jeśli zaś potrzebna jest Ci roślina pnąca polecamy prusznik niebieski Concha. Kwitnie na granatowo od lipca do października i przepięknie ozdobi pergolę, ganek lub altanę.

Prusznik - pielęgnacja rośliny i jej wymagania

W naturze te intrygujące rośliny występują głównie w Ameryce Północnej. Jednak niektóre gatunki zostały wprowadzone do Europy i innych regionów świata jako rośliny ozdobne do ogrodów. W polskich ogrodach prusznik nie jest codziennym widokiem. Ma dość specyficzne wymagania, które warto spełnić, aby roślina dobrze się rozwijała i obficie kwitła. Prusznik preferuje dobrze nasłonecznione miejsca. Podłoże, na którym rośnie prusznik, powinno być przepuszczalne i niezbyt wilgotne. Roślina nie toleruje też gleb ciężkich i gliniastych. Ten kwitnący krzew ogrodowy warto przycinać. To pobudza go do intensywniejszego kwitnienia oraz pomaga utrzymać w odpowiedniej formie. Najlepiej przycinać go na początku wiosny lub jesienią.

Garden Park to internetowy sklep ogrodniczy posiadający różnorodne i interesujące krzewy ozdobne do ogrodu. Warto zwrócić także uwagę na liściaste rośliny zimozielone, które ozdobią ogród przez cały rok, a także na trawy ozdobne, które nadadzą mu wyjątkowego charakteru.

Prusznik sadzonki online - internetowy sklep ogrodniczy Garden Park

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-4 z 4 pozycji