Prusznik "VICTORIA" - Sadzonka 2-letnia

  • Prusznik Victoria
  • Prusznik sklep
  • Prusznik sadzonki
Kod Produktu: Doniczka P9
Dostępność: 0
mpnDoniczka P9345
22,00 zł

Prusznik "Victoria"

Odmiana o przepięknych zielono-niebieskich liściach.

Prusznik "Victoria" - opis

Prusznik Victoria (Ceanothus impressus Victoria) to nadzwyczaj pięknie kwitnący krzew. Niespotykany niebieski kolor kwiatów jest cechą wyróżniającą tego krzewu. Prusznik dorasta do szerokości i wysokości 60 cm i taką wysokość zachowuje (jest odmianą karłową). Ciemnozielone liście osiągają 2-3 cm dł. i są błyszczące. Kwiaty rozwijają się na początku czerwca, zachowują sie przez miesiąc, często roślina powtarza kwitnienie jesienią. Są drobne, ale bardzo liczne, mają barwę fioletową, lub żywo niebieską. Kwiaty zebrane są w okazałe, lekko przewisające wiechy.Jest to krzew zimozielony.

Prusznik Victoria - uprawa i wysadzanie

Preferuje stanowisko słoneczne lub pół-cieniste. Najlepsze gleby to gleba lekka do półciężkiej odczyn gleby obojętny lub zasadowy (gleby wapienne).

Prusznik Victoria - jakie stanowisko lubi?

Najbardziej mrozoodporna odmiana gatunku. Mimo to, krzew ten w warunkach polskich nie jest zupełnie odporny na mróz, jedynie na zachodzie kraju może być bez problemu uprawiany w ogrodzie, w pozostałych częściach kraju lepiej potraktować jako roślinę tarasową, przechowując ją zimą w pomieszczeniu o temperaturze ok. 0 st. Cel

Nazwa łacińska: Ceanothus impressus Victoria.

 

Wysokość: 70 cm
Rozstaw: 100 cm
Stanowisko: słoneczne
Gleba: przepuszczalna, wapienna
Odczyn gleby: ph 5.6-7.2
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: do -15
Zapach: brak
Cięcie: formujące
wysokość docelowa
od 51 do 100 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 51 do 100 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
niebieski
Ocena 
2017-11-09

Naprawdę cudowna roślina, bardzo dobrze znosi mrozy a przy tym pięknie wygląda. Polecam GardenPark!

Ocena 
2017-09-25

Zakupiłam u państwa 2lata temu kilka /6/ciekawych roślin Jakość przesyłki-super. Wszystkie rośliny się przyjęły Prusznik jeszcze w tym roku nie zakwitł ,ma b.ładne zdrowe liście, urósł ok. 30 cm ./zimował w w ogrodzie zimowym/ Postanowiliśmy go w <br /> w tym w roku posadzić w ogrodzie na stałe - jeszcze zabezpieczając przed przemarznięciem. Bardzo chciałabym aby zakwitł wiosną.!!!

Ocena 
2016-11-16

Ten prusznik jest przepiękny, przeżył mi już dwie zimy, i zawsze kwitnie, kupuję zawsze u Panów i zawsze wszystko sie przyjmuje

Ocena 
2016-01-22

Jestem bardzo zadowolona z Państwa firmy, doskonale zapakowane, przesyłka szybko do mnie dotarła, sadzonki dobrze ukorzenione.

  • 1 z 1 ludzi uznało tą opinię za pomocną.

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.