Magnolie

Magnolie

Magnolie to drzewa i krzewy liściaste. Należą do najbardziej znanych i lubianych ozdobnych roślin ogrodowych. W zależności od gatunku magnolie osiągają od 5 do 10 m wysokości. Z tego powodu potrzebują nieco więcej miejsca, tym bardziej, że naturę mają dość rozłożystą. Przy aranżowaniu ogrodu trzeba również wziąć pod uwagę, że magnolia rozgałęzia się tuż nad ziemią. Roślina ma bardzo zgrabny kształt, który nie wymaga specjalnego przycinania.
Magnolie wiosną oczarowują przepięknymi, dużymi kwiatami, które rozkwitają jeszcze zanim pojawią się liście.

zobacz więcej...

Najpopularniejszym kolorem kwiatów jest jasnoróżowy. Jednak (w zależności od odmiany magnolii) występują w barwach od białej do czerwonej, poprzez wszystkie odcienie różowego. Zapach kwiatów jest słodki i przez wiele osób bardzo lubiany. Natomiast liście magnolii rosną pojedynczo. Są duże, ciemnozielone, błyszczące a kształt ich jest spiczasty.

Jakie towarzystwo lubi magnolia? Najbardziej odpowiadać jej będą różaneczniki, azalie, wrzośce, wrzosy, wawrzynki i ostrokrzewy. Dobrze czują się ze sobą, ze względu na to, że sprzyja im ten sam mikroklimat i podobne podłoże. Warto przy tym dodać, że nie są one roślinami wymagającymi. Ogród z takimi bohaterami wygląda po prostu królewsko.

Magnolie sadzonki online w Garden Park

Jakie gatunki magnolii są najlepsze do ogrodu? Jest ich sporo, a wiele z nich oferuje nasz internetowy sklep ogrodniczy Garden Park. Magnolia Black Tulip, która jest nowością w Europie wyróżniającą się burgundowymi kwiatami. Zakwita już pod koniec marca. Natomiast magnolia Lennei jest z pewnością godna uwagi ze względu na obfite kwitnienie aż do czerwca, kiedy rosną już liście. Jej kwiaty mają ciemnoróżowy kolor. Jest nieduża, bo osiąga około 3 m wysokości. Z kolei magnolia Soulange'a Genie także należy do tych niższych, a jej kwiaty mają ciemnoczerwony kolor. Jest zupełnie odporna na przymrozki. 

Magnolia pośrednia Alba Superba należy już do większych odmian - może wyrosnąć do 5 m wysokości. Posiada imponujące kwiaty, które osiągają około 15 cm wielkości. Mają kolor biały z jasnoróżową nasadą. Do dużych ogrodów polecamy taki gatunek jak magnolia Yellow River. Kupując sadzonki magnolii tej odmiany pamiętaj, że osiąga nawet 8 m. Jej kwiaty mają kolor dojrzałej cytryny, z czasem bledną wydzielając delikatną woń. Magnolia brooklyńska Yellow Bird - sadzonka 60 - 80 cm jest siostrzaną Yellow River, choć mniejszą, dorastająca do 5 m. Porasta żółtymi kwiatami, które pięknie pachną.

Magnolia sadzonki - wymagania i uprawa

Magnolia występuje dziko w Ameryce Północnej, Południowej oraz w Azji Wschodniej. Dlatego właśnie lubi nasłonecznione miejsca, osłonięte od wiatru. Najlepiej rozwinie się rosnąc na glebie żyznej i próchniczej. Młode drzewka magnoliowe należy okryć przed nadejściem zimy włókniną lub słomianymi matami.
Pomimo iż drzewka magnolii potrafią osiągać dość imponujące rozmiary, posiadają bardzo płytki i delikatny system korzeniowy. Z tego powodu nie należy ich przesadzać. Te kwitnące krzewy ozdobne wymagają też regularnego nawożenia. Magnolia nie jest rośliną wymagającą szczególnych zabiegów, dlatego tak bardzo lubiana jest przez ogrodników.

Sklep ogrodniczy online Garden Park to również inne rośliny ozdobne do ogrodu. Liściaste rośliny zimozielone, krzewy iglaste do ogrodu, wieloletnie byliny, a także sadzonki roślin owocowych

Magnolie sadzonki online - internetowy sklep ogrodniczy Garden Park

Jest 18 produktów.

Pokazano 1-18 z 18 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-18 z 18 pozycji