Porzeczki

Porzeczki 

Miłośników sezonowych owoców nie brakuje. I na pewno nie brakuje tych, którzy uwielbiają mieć te smakołyki na wyciągnięcie ręki. A warto z nich korzystać, bo są nie tylko pyszne, ale też pełne prozdrowotnych właściwości. Dlatego właśnie tak dużą popularnością cieszą się rośliny owocowe. Te, które są wyjątkowo chętnie wybierane to m.in. porzeczki. Tu najbardziej klasyczny podział to porzeczki czerwone i porzeczki czarne.

zobacz więcej...W porównaniu innych krzewów owocowych porzeczka czerwona jest uprawiana od niedawna. Przyjmuje się, że od około 450 lat. Podobnie jak czarna porzeczka, która nie była znana ani w starożytnym Rzymie ani Grecji. Pierwsze wzmianki sięgają XI wieku. Dziś śmiało można powiedzieć, że sadzonki porzeczek to krzewy owocowe wybierane bardzo często.

Ogrodniczy sklep online Garden Park ma też w swojej ofercie inne dobrej jakości sadzonki roślin owocowych. Dostępne są u nas np. borówka amerykańska (borówka amerykańska Chandler sadzonka 3-letnia, borówka amerykańska Duke sadzonka 3-letnia, borówka amerykańska Bluecrop sadzonka 3-letnia,  borówka amerykańska Spartan sadzonka 2-letnia, borówka amerykańska Toro sadzonka 2-letnia), zyskujące na popularności świdośliwy i jagody kamczackie. W ofercie mamy też sadzonki malin, jeżyn, a także idealne na nalewki pigwowce.

Porzeczki sadzonki online w Garden Park

Czarne porzeczki to owoce wyjątkowo bogate witaminy i wiele cennych dla zdrowia składników. 100 g pokrywa ponad 250% dziennego zapotrzebowania na witaminę C. Dlatego dawniej porzeczek używano m.in. w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych. Pomagały również przy artretyzmie czy reumatyzmie. Natomiast napar z liści czarnej porzeczki przyspiesza wydalanie toksyn z organizmu, a także reguluje pracę nerek.

Zastanawiasz się jaka będzie najlepsza czarna porzeczka do ogrodu? Na pewno godna polecenia jest czarna porzeczka Black Titan. Ta mrozoodporna odmiana porzeczki pochodzi ze Szwecji i jest bardzo chętnie sadzona również w Polsce. A to dzięki jej licznym zaletom. Porzeczka czarna Black Titan sadzonki -  to roślina odporna również na mączniaka i rdzę. Osiąga wysokość około 2 m, a jej owoce dojrzewają pod koniec lipca. Co ważne, bardzo rzadko opadają, a dodatkowo krzew owocuje bardzo obficie.
Dobra jakość sadzonki Black Titian, wiele zalet uprawowych i słodki smak owoców – to wszystko, czego oczekują ogrodnicy.

Czarna porzeczka Black Titan uprawa i wymagania

Jeśli zależy Ci na dużych zbiorach trzeba roślinie zapewnić odpowiednie warunki. Najlepsze będzie stanowisko, gdzie dostępne jest cały czas słońce. Warto też, by miejsce było zaciszne, osłonięte od wiatru. Wybierając sadzonki czarnej porzeczki Black Titan dobrze jest posadzić ją na glebie niezbyt ciężkiej, przepuszczalnej. Jej odczyn powinien być lekko kwaśny do obojętnego. W przypadku tego krzewu można też podłoże wzbogacić kompostem lub obornikiem. Istotne jest również, że dzięki późnemu kwitnieniu porzeczka Black Titan nie jest narażona na wiosenne przymrozki.

Internetowy sklep ogrodniczy Garden Park to także inne rośliny do ogrodu. Kupisz u nas sadzonki krzewów zimozielonych online, znajdziesz też idealne krzewy na żywopłot, a także dobrej jakości wieloletnie byliny kwitnące, które są niekwestionowaną ozdobą każdego ogrodu.  

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-1 z 1 pozycji