Kostrzewy

Kostrzewy

Ozdobne trawy, które pozwolą Ci stworzyć niesamowite aranżacje to między innymi kostrzewy. Te wyjątkowo popularne rośliny dekoracyjne są ciekawą propozycją na rabaty, skalniaki, a także do zieleni miejskiej. Kostrzewy to trawy o ciekawym i jednocześnie uniwersalnym wyglądzie.

zobacz więcej...

Dobrze prezentują się zarówno w ogrodach naturalistycznych, wiejskich, śródziemnomorskich, a także tych urządzonych nowocześnie.
Rodzina kostrzew jest spora i liczy sobie ponad 450 różnych gatunków. Ozdobą ogrodów jest jednak znaczniej mniej z nich, bo około 100. Kostrzewy występują na całym świecie w strefie klimatu umiarkowanego, a także na obszarach górskich strefy międzyzwrotnikowej.

Jeśli szukasz towarzystwa dla kostrzew, to warto wiedzieć, że dla tych traw odpowiednie będą sucholubne byliny. Doskonale sprawdzą się lawendy, kocimiętki, macierzanki, goździki ogrodowe czy funkie. Byliny ogrodowe online kupisz w naszym internetowym sklepie ogrodniczym. Wszystkie sadzonki są starannie selekcjonowane. Dzięki temu rośliny będą pięknie rozrastały się i kwitły w Twoim ogrodzie.

Kostrzewy sadzonki online w Garden Park   

Kostrzewy cieszą się powodzeniem nie tylko ze względu na ich atrakcyjny wygląd, ale też łatwość uprawy. Nie są to rośliny wymagające specjalnej pielęgnacji. To sprawia, że tak chętnie sadzi się je w ogrodach. Przykładem często wybieranej trawy z tej grupy jest kostrzewa sina, która posiada kilka odmian. Na szczególną uwagę zasługuje kostrzewa sina Intense Blue. Jest to miniaturowa trawa ozdobna, która dorasta do około 30 cm, a w czasie kwitnienia zyskuje jeszcze około 10 cm. Można pokusić się o stwierdzenie, że to najpopularniejsza w Polsce dekoracyjna trawa miniaturowa.

Kostrzewa sina bywa nazywana też kostrzewą popielatą. To ze względu na jej niebieskozielone lub srebrzystozielone liście. Ich struktura umożliwia tworzenie zwartych kobierców.
Kostrzewa sina sadzonki online, kupując te miniaturowe trawy ozdobne warto pamiętać, że kwitną one zazwyczaj pod koniec wiosny i latem. To jednak nie kwiaty, a wspomniane liście są charakterystyczne dla rośliny. I to one pozwalają tworzyć efektowne aranżacje.

Kostrzewy uprawa i wymagania

To trawy ozdobne do ogrodu, które w większości preferują stanowiska słoneczne. Natomiast gleby przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne lub nawet suche. Dlatego, tak jak wspomnieliśmy, świetnie nadają się do uprawy w ogródkach skalnych i na słonecznych rabatach. Kostrzewy nadają się też do uprawy w pojemnikach. Tu należy pamiętać o regularnym podlewaniu dbając jednocześnie, aby nie było nadmiaru wody. Z kolei kostrzewy rosnące w gruncie nie potrzebują częstego podlewania.
Kostrzewy warto zabezpieczać przed mrozem, szczególnie kostrzewy sine. Można zastosować na przykład warstwę okrywającą z gałązek iglaków.

Internetowy sklep ogrodniczy Garden Park posiada w sprzedaży sadzonki kostrzew sinych, a także inne trawy ozdobne. U nas kupisz dobrej jakości sadzonki minkantów, sadzonki rozplenic, sadzonki traw pampasowych, ostnice, turzyce, hakonechloa. Wszystkie sadzonki traw ozdobnych wysyłamy z odpowiednią starannością.

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-1 z 1 pozycji