Gailardie

Gailardie

Efektowne rośliny, które długo i obficie kwitną? Jeśli takich szukasz, to Twoje oczekiwania na pewno spełnią gailardie. Te jednoroczne byliny pięknie zdobią ogrody, rabaty i są również doskonałym materiałem do bukietów. Szukając tej rośliny możesz spotkać się również z nazwą dzianwa.

zobacz więcej...

Podobnie jak tawułki nie jest to liczna rodzina. Należy do niej 21 gatunków, w tym gatunki ozdobne gailardii. Ciekawostką są też inne nazwy tej byliny. Po angielsku określa się ją jako blanket flower, czyli kwiat kobiercowy. To dlatego, że gailardie jako niewysokie kępy rozrastające się na boki, wyglądają jak kwieciste dywany. Oczywiście sadzone w dużych grupach. Szukając sadzonki gailardii można spotkać też z nazwą Indian Carpet.

Obok jakich roślin posadzić gailardie? Ze względu na obfitość i długość kwitnienia te byliny ogrodowe z powodzeniem mogą same zdobić rabaty. Jeśli jednak szukasz dla nich towarzystwa możesz wybrać m.in. jeżówki, astry, nachyłkifloksy czy szałwie. Gailardie tworzą również wyjątkowo atrakcyjne połączenia z różnymi gatunkami traw ozdobnych

Gailardia Arizona Red Shades sadzonki w Garden Park

Z pewnością można powiedzieć, że gailardia to ozdobna bylina, która nadaje różnym miejscom wyjątkowego kolorytu. To zarówno za sprawą kwiatów jak i motyli, które przyciąga ta roślina. Jednak, aby uzyskać tak barwny efekt należy posadzić więcej „blanket flower”. Kupując sadzonki gailardii Arizona Red Shades wybierz przynajmniej kilkanaście sztuk.

Gailardia Arizona Red Shades charakteryzuje się kwiatami o języczkowatych płatkach, których zabarwienie jest bardzo oryginalne. Kwiatostany mienią się kolorami żółtymi, pomarańczowymi i czerwonymi. Dzięki temu wprowadzają do przestrzeni, w której rosną mnóstwo ożywienia. A co istotne można nim się długo cieszyć, ponieważ gailardia Arizona Red Shades kwitnie od lipca aż do października. Choć gailardie osiągają nawet 70 cm to Arizona Red Shades jako miniaturowa Gailardia nie przekracza 30 cm.

Gailardia ogrodowa sadzonki, uprawa, wymagania

Te piękne rośliny występują głównie w Ameryce Północnej. To dlatego gailardie ogrodowe tak bardzo uwielbiają słońce. W związku z tym koniecznie musisz znaleźć dla nich wyjątkowo słoneczne stanowisko. Wówczas będą kwitły długo i obficie. Co ważne, te byliny ozdobne znoszą nawet pełne nasłonecznienie! Jednak bez obaw możesz posadzić je w delikatnym cieniu.
Natomiast w kwestii podłoża ogrodowe gailardie preferują gleby piaszczysto-gliniaste, przepuszczalne, umiarkowanie suche. Przy czym należy pamiętać, żeby w okresie bezdeszczowym regularnie je podlewać.
Poza nielicznymi wyjątkami gailardie to byliny mrozoodporne. Dodatkową ich zaletą jest fakt, że są to rośliny ogrodowe odporne na choroby i szkodniki. Biorąc pod uwagę wszelkie upodobania i cechy tej rośliny, śmiało można powiedzieć, że to bylina łatwa w uprawie.

Nasz ogrodniczy sklep internetowy ma w swojej ofercie więcej ciekawych bylin. Poza nimi znajdziesz u nas również inne sadzonki roślin ogrodowych. Kupisz trawy ozdobne, które cieszą się coraz większą popularnością. Znane rośliny liściaste i iglaste oraz lubiane przez wielu ogrodników rośliny owocowe.
Trwałe i zdrowe sadzonki oferowane przez nasz sklep Garden Park to gwarancja jakości. Dzięki temu będziesz cieszyć się pięknymi roślinami!

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-3 z 3 pozycji