Filtruj według

Dostępność

Cena

  • 19,00 zł - 69,00 zł

wysokość docelowa

Rozstaw (Szerokość rośliny)

odczyn gleby

kolor kwiatu

Cyprysiki

Cyprysiki

Najlepsze iglaki do ogrodu? Na pewno wśród nich znajdą się cyprysiki. Ta popularna rodzina drzew i krzewów obejmuje około 130 gatunków. Łatwo je poznać, ponieważ charakteryzują się stożkowym pokrojem. Niezależnie od odmiany są na tyle uniwersalne, że wkomponowują się w rozmaite przestrzenie i pasują do ogrodów w różnych stylach.

zobacz więcej...


Te zimozielone iglaki mają wiele ciekawych odmian, a wśród nich na szczególną uwagę zasługuje cyprysik groszkowy i cyprysik tępołuskowy nazywany inaczej japońskim.Odmiany cyprysików różnią się od siebie wielkością, pokrojem i barwą liści, która jest bardzo zróżnicowana. Inna może być też ich struktura. Niektóre z nich mają postać igieł, a inne łuski.

Cyprysiki to średniej wielkości iglaste krzewy zimozielone, które pięknie wyglądają sadzone pojedynczo jak i obok siebie. Wówczas są wyjątkową ozdobą ogrodu nawet zimą. Jeśli lubisz urozmaicone aranżacje przy cyprysikach możesz posadzić szałwię omszoną albo kostrzewy. Sadzonki tych roślin oferuje nasz internetowy sklep ogrodniczy Garden Park. Znajdziesz u nas również inne rośliny iglaste do ogrodu, m.in. jałowce, świerki, żywotniki. Dbamy, aby rośliny były zdrowe, a sadzonki online wysyłamy zawsze odpowiednio zabezpieczone.

Cyprysiki sadzonki online – internetowy sklep ogrodniczy Garden Park

Jak już wspomnieliśmy największą popularnością cieszą się cyprysik groszkowy i cyprysik tępołuskowy. Wśród drugiego gatunku na uwagę zasługuje m.in. cyprysik tępołuskowy Nana Gracilis. Ten zimozielony iglasty krzew miniaturowy świetnie sprawdza się w małych ogrodach. Nadaje się również do uprawy pojemnikowej. Nieco większy jest cyprysik tępołuskowy Teddy Bear, choć jest to też karłowaty krzew. Osiąga wysokość około 1,5 m.
Jeśli potrzebne są Ci bardzo małe cyprysiki do ogrodu, wybierz cyprysiki tępołuskowe Meroke Twin. Ta odmiana ma wyjątkowo atrakcyjne złote zabarwienie łusek.

Z kolei cyprysik groszkowy Sungold jest miniaturowym krzewem o powolnym wzroście. Jest on charakterystyczny dzięki oryginalnym igłom, które są poskręcane. Ta zimozielona roślina jest bardzo interesująca, ponieważ na początku ma kulisty kształt, który z czasem wydłuża się.

Cyprysiki – uprawa i wymagania krzewów

Cyprysik jest to zimozielony iglasty krzew lub drzewo pochodzące z Ameryki Północnej i Azji wschodniej. W Polsce niektóre gatunki można spotkać jedynie w arboretach lub ogrodach botanicznych. Oczywiście dostępne są ogrodowe odmiany cyprysików. Jednak im też trzeba zapewnić odpowiednie warunki.
Przede wszystkim należy pamiętać, że te zimozielone krzewy nie lubią przesuszonego podłoża. Dobrze czują się w glebie żyznej i stosunkowo wilgotnej, której odczyn jest kwaśny lub obojętny. Rośliny preferują stanowiska słoneczne i półcieniste. Pomimo tego, że cyprysiki nie są w pełni mrozoodporne, posadzone w osłoniętym od wiatru miejscu mogą przetrwać zimę bez zabezpieczania.

Internetowy sklep ogrodniczy Garden Park oferuje również liściaste krzewy zimozielone i pnącza. Znajdziesz u nas także trawy dekoracyjne oraz wieloletnie byliny kwitnące, które pięknie ubarwią każdy ogród. A dla miłośników zdrowych przekąsek mamy sadzonki roślin owocowych.  

Cyprysiki - iglaste krzewy zimozielone - ogrodniczy sklep internetowy

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-5 z 5 pozycji