Filtruj według

Cena

  • 15,00 zł - 16,00 zł

Świdośliwy

Świdośliwa

Świdośliwa to wyjątkowo ciekawa roślina owocowa, która zyskuje coraz większą popularność w Polsce. To dlatego, że ma bardzo smaczne owoce i dekoracyjne kwiaty. Te drugie pojawiają się na przełomie kwietnia i maja. Wówczas owocowy krzew obsypują gęsto drobne, białe kwiaty. Zebrane w grona wyglądają jak białe obłoczki. Walorami dekoracyjnymi rośliny są również liście, które jesienią przepięknie wybarwiają się na intensywny czerwony kolor.

zobacz więcej...

Natomiast owoce świdośliwy przypominają jagody lub borówki amerykańskie. Są słodkie, aromatyczne, a można jeść je zarówno prosto z krzaczka jak i używać do robienia przetworów takich jak dżemy i soki.
W zależności od odmiany świdośliwy mogą osiągać wysokość od 1,5 do 3–4 m wysokości. Występują jako niewielkie drzewka lub rozłożyste krzewy.
Ze względu na to, że świdośliwa jest niezwykle ozdobna może rosnąć jako soliter. Pięknie prezentuje się również w aranżacjach z innymi krzewami dekoracyjnymi, np. z lilakami czy forsycjami. Świdośliwa to też oryginalna roślina na żywopłot.

Zarówno sadzonki świdośliwy jak i innych roślin owocowych ma w sprzedaży nasz internetowy sklep ogrodniczy Garden Park. Znajdziesz u nas kilkuletnie sadzonki borówki amerykańskiej, sadzonki malin, jeżyn, porzeczek, a także sadzonki pigwowców i jagody kamczackiej. Dbamy, aby wszystkie wysyłane rośliny były wyselekcjonowane i odpowiednio zabezpieczone.

Świdośliwa sadzonki online w Garden Park

Świdośliwy to stosunkowo nieduża rodzina obejmująca około 25 gatunków. Spośród nich najchętniej wybierana jest do uprawy świdośliwa Lamarcka, nazywana też kanadyjską. Nasz internetowy sklep ogrodniczy Garden Park posiada w sprzedaży wysokiej jakości sadzonki świdośliwy Lamarckiej.

Wybierając sadzonki świdośliwy trzeba wiedzieć, że rośliny zaczynają owocować już w 3. roku po posadzeniu. Natomiast na pełną produktywność trzeba poczekać do 6 –8 lat. Istotne jest również, że te krzewy owocowe i ozdobne cieszyć będą nawet przez 50 lat.

Świdośliwy wymagania rośliny i uprawa

Wybierając sadzonki świdośliwy przeznacz dla niej najlepiej słoneczne miejsce. Roślina ta może rosnąć również w niewielkim półcieniu. Nie można jednak sadzić jej na glebach mokrych jak i suchych. Generalnie świdośliwy radzą sobie na większości typowych gleb ogrodowych. Co jeszcze nie sprzyja tej roślinie? Nie lubi ona niedoborów wody, dlatego trzeba pamiętać, aby podlewać ją w czasie upalnych dni.
Te rośliny owocowe do ogrodu nie wymagają specjalnych zabiegów. Ich ozdobny pokrój utrzymuje się naturalnie. Świdośliwy lubiane są także ze względu na ich odporność na niskie temperatury. W związku z tym nie wymagają okrywania na zimę.
Może zaciekawić Cię też fakt, że kora świdośliwy była używana przez Kanadyjczyków jako lek na kłopoty z trawieniem. Napar z niej zalecano też kobietom w połogu.

Ogrodniczy sklep internetowy Garden Park posiada w sprzedaży również zimozielone liściaste rośliny do ogrodu, najlepsze rośliny na żywopłot, ozdobne pnącza, a także inne rośliny owocowe.

Świdośliwa sadzonki online - ogrodniczy sklep internetowy Garden Park

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-1 z 1 pozycji