Filtruj według

Dostępność

Cena

  • 0,00 zł - 20,00 zł

wysokość docelowa

Rozstaw (Szerokość rośliny)

odczyn gleby

kolor kwiatu

kwitnienie

Miskanty

Miskant chiński

Szukasz niezwykle dekoracyjnej trawy? Wybierz miskant chiński. Będzie on oryginalnym i wyjątkowym elementem ogrodowego krajobrazu. Miskanty tworzą strzeliste i zwarte kępy o wazonowym pokroju. Roślina na dole jest węższa i rozszerza się ku górze. Miskat chiński lubiany jest nie tylko ze względu na efektowny wygląd.

zobacz więcej...

To również szybko rosnąca roślina ogrodowa, a ta cecha jest bardzo pożądana. Ozdobna trawa potrafi osiągnąć w połowie lata nawet 1,5 m wysokości. Ogólnie są to różnej wysokości trawy ozdobne. W zależności od odmiany mogą to być niskie trawy ozdobne mające około 50 cm albo wysokie trawy ozdobne osiągające ponad 2 metry. 

Miskany świetnie sprawdzają się sadzone jako pojedyncze kępy, jak i w towarzystwie innych roślin. Pasują do nich zawilce i rozchodników. Doskonale komponują się także z hortensjami również stworzą z nimi niepowtarzalną aranżację.
Natomiast wysokie miskanty chińskie sadzone przy ogrodzeniach dają poczucie prywatności, izolując od ulicznego zgiełku.

Miskant chiński sadzonki w Garden Park

Uogólniając można powiedzieć, że miskant chiński zakwita w drugiej połowie lata, by jesienią w pełnej okazałości zachwycać swoim pięknem. Kwitnie obficie, a jego kwiatostany maja kolor bieli, różu, bądź srebra. Nie sposób wymienić wszystkie odmiany miskantów, gdyż to bardzo liczna grupa. Nasz ogrodniczy sklep internetowy dba, aby były dostępne różne dobrej jakości sadzonki miskanta chińskiego. Posiadamy w ofercie takie odmiany jak: miskant chiński Gracillimus, Giraffe, Krater, Herman Mussel, miskant chiński Yakushima Dwarf, Ferner Osten, Malepartus, Kleine Silberspinne, Roter Pfeil, Cabaret, Adagio, czy miskant Zebrinus

Różnice między nimi widać już na pierwszy rzut oka. Mnogość odmian i duży wybór sadzonek tej ozdobnej trawy sprawia, że każdy dopasuje odpowiednią do aranżacji swojej przestrzeni. Miskant chiński doskonale będzie wyglądał w klasycznych ogrodach, jak i tych bardziej nowoczesnych.

Miskant chiński wymagania i uprawa trawy ozdobnej

Miuskanty sprawdzają się w naszym klimacie m.in. dlatego, że dobrze zimują. Jednak młode rośliny, przez 2-3 lata od posadzenia należy okrywać na zimę. Później warto przed zimą związać kłosy w snopek. W takiej formie korzenie miskanta będą chronione przed mrozem i dostawaniem się wilgoci do centralnej części kępy. Na wiosnę przycina się zeszłoroczne kłosy dając przestrzeń nowym przyrostom. Wymarzonym stanowiskiem dla miskantów jest miejsce ciepłe i słoneczne, najlepiej osłonięte od wiatru. W cieniu trawa ozdobna nie rośnie tak okazale. Miskant chiński preferuje żyzne podłoże, umiarkowanie wilgotne i dobrze zdrenowane. Choć w praktyce roślina ta toleruje większość gleb ogródkowych.
Kupując sadzonki miskanta chińskiego dobrze jest wiedzieć, że słowo to zlepek dwóch greckich wyrazów „mischos” – łodyga, „anthos” – kwiaty. Naturalnie miskanty rosną w Azji i Afryce Wschodniej. Poza tym miskant chiński jest niezwykle popularny w Japonii. A od ponad stu lat stanowi wyjątkową ozdobę europejskich krajobrazów. W ostatnich latach stał się modny także w Polsce.

Rośliny do ogrodu online, które kupisz w Garden Park to duży wybór traw ozdobnych. Znajdziesz u nas krzewy zimozielone kwitnące, krzewy zimozielone liściaste, popularne krzewy do ogrodu jak i te ciekawe. Dostępne są też m.in. rośliny liściaste do ogrodu szybko rosnące oraz najlepsze rośliny liściaste na żywopłot.

Miskant chińsk sadzonki dobrej jakości online - sklep Garden Park

Jest 13 produktów.

Pokazano 1-13 z 13 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-13 z 13 pozycji