Filtruj według

Cena

  • 17,00 zł - 18,00 zł

Żurawiny

Żurawina 

Żurawina wielkoowocowa należy do rodziny wrzosowatych i zalicza się ją do tego samego rodzaju, co znane powszechnie borówki amerykańskie. Owoce żurawiny nie wyglądają jednak podobnie. Są czerwone i nieduże, a w smaku bardzo cierpkie. Można jeść je na surowo, jeśli ktoś lubi ich smak. Częściej jednak wybierana jest żurawina suszona. Żurawinę warto spożywać, ponieważ ma właściwości wspomagające zdrowie.

zobacz więcej...

Powszechnie wiadomo, że żurawina pomaga przy infekcjach górnych dróg oddechowych, przeziębieniach i grypach. Jagody zawierają m.in. witaminy C, E, B1, B2, B6, sole mineralne, kwasy organiczne. Owoce wykazują też właściwości antyoksydacyjne. Żurawina jest również cenionym dodatkiem kulinarnym.
Żurawiny to krzewinki dorastające do około 30 cm, a nieliczne osiągają ponad 1,5m. Liście rośliny są bardzo drobne i ciemnozielone. Ich kolor jesienią zmienia się na czerwony. Natomiast latem pojawiają się zawiązki kwiatów. Z kolei na jagody żurawiny trzeba poczekać do października. 

Nasz internetowy sklep ogrodniczy posiada w sprzedaży również inne rośliny owocowe do ogrodu. Dostępne są u nas: borówka amerykańska sadzonka różne odmiany, świdośliwa sadzonki, jagoda kamczacka sadzonki, pigwowce sadzonki, porzeczki, a także sadzonki jeżyn i malin.  

Żurawina wielkoowocowa sadzonki online w Garden Park 

W Polsce wyjątkowo popularna jest żurawina wielkoowocowa. Charakteryzuje się znacznie większymi owocami niż inne odmiany żurawiny. Osiągają one 1-2 cm średnicy. Wśród żurawin wielkoowocowych na uwagę zasługuje żurawina wielkoowocowa Pilgrim. Jest to późna odmiana żurawiny. Krzew dorasta do 30 cm i jest w pełni mrozoodporny.

Jeśli wybierasz sadzonki żurawiny wielkoowocowej warto wiedzieć, że roślina ta występuje naturalnie w borach bagiennych i na torfowiskach Ameryki Północnej. Ciekawe jest też pochodzenie nazwy tej krzewinki. Otóż jej drobne kwiaty o niewielkich płatkach zawieszone są na delikatnych, długich szypułkach. Kiedy porusza je wiatr kojarzą się z głowami żurawi.    

Żurawina wielkoowocowa uprawa rośliny i jej wymagania

Żurawina wielkoowocowa Pilgrim potrzebuje określonych warunków uprawowych. Gleba powinna mieć kwaśny odczyn. Ważne też, aby była nieustannie wilgotna. Żurawiny wielkoowocowe najlepiej rosną na podłożach torfowych, próchniczych. Jeśli natomiast krzewinka dostanie odpowiednią ilość wody poradzi sobie też na piaszczystej glebie.
Sadzonki żurawiny powinno sadzić się w rozstawie 40 x 40 cm, a miejsce musi być słoneczne. Plusem tej rośliny owocowej jest również to, że dobrze radzi sobie w naszych warunkach klimatycznych. Dzięki temu nie ma potrzeby zabezpieczania jej na zimę.

Sklep ogrodniczy online Garden Park to najwyższa jakość sadzonek i obsługi. Dbamy, aby wysyłane były tylko sadzonki najwyższej jakości. Odpowiednio je zabezpieczamy, żeby dotarły w nienaruszonym stanie. W naszym sklepie znajdziesz najlepsze gatunki roślin do ogrodu. Sadzonki roślin wieloletnich,  krzewy liściaste zimozielone, byliny kwitnące, popularne iglaki, rośliny na żywopłot, a także modne odmiany traw do ogrodu i do pojemników.

Żurawiny to krzewy o zdrowy owocach - sklep ogrodniczy online

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-1 z 1 pozycji