Filtruj według

Dostępność

Kategorie

Cena

  • 0,00 zł - 20,00 zł

wysokość docelowa

Rozstaw (Szerokość rośliny)

odczyn gleby

kolor kwiatu

kwitnienie

Byliny


Kwitnące byliny ogrodowe wieloletnie  

Byliny to niezwykle wszechstronne i różnorodne rośliny, które wkomponowują się dosłownie w każdy krajobraz. Niezależnie od tego, czy występują one w naturze czy są uprawiane, zimą zapadają w stan spoczynku. Oczywiście wieloletnie byliny ogrodowe ponownie odradzają się, by zachwycać swoimi kwitami i cieszyć zielenią. Dlatego byliny ogrodowe to doskonałe rozwiązanie na urozmaicenie różnych miejsc. Ogród, podwórko, rabaty przed domem, skalniaki, klomby, a także zieleń miejska zyskują piękny i unikatowy wygląd dzięki bylinom. To między innymi dlatego, że w większości byliny są kwitnące. 

Byliny do ogrodu to nie tylko popularne kwiaty ozdobne, ale również niektóre warzywa i owoce, a także zioła. Jednak niekończące się możliwości dekoracyjne dają przede wszystkim byliny kwitnące. Lubiane są nie tylko ze względu na walory estetyczne. Wieloletnie byliny ogrodowe cieszą się popularnością również ze względu na fakt, że są to rośliny rosnące dłużej niż dwa lata. Znaczy, że co roku odrastają z podziemnych kłączy, bulw lub cebul.

Internetowy sklep ogrodniczy GardenPark to bardzo szeroki asortyment bylin. Znajdziesz w nim sadzonki bylin dobrej jakości, które rozwinął się i będą idealnym dodatkiem Twojego ogrodu.    

W GardenPark sadzonki bylin tanio kupisz przez internet

Sadzonki bylin możesz wygodnie i bezpiecznie kupić przez internet. A w wyborze tych roślin pomogą Ci zdjęcia prezentujące byliny rozwinięte. Jakie byliny wybrać? To zależy od architektury miejsca, stylu, jak też od warunków uprawy. Wymagania bylin są tak zróżnicowane jak sama grupa tych roślin. Uogólniając można przyjąć, że w większości byliny ogrodowe są światłolubne lub dobrze czują się w przejściowym zacienieniu. Ważne jest, aby miały dużą ilość światła, które jest niezbędne do ich wzrostu. W pełnym słońcu czują się znakomicie m.in. szałwie, jeżówki, lawendy, zawilce. Z kolei słońce i półcień lubią liliowce, kocimiętki czy dzwonki.

zobacz więcej...

Są też takie byliny ogrodowe, które wolą cień i nieodpowiednie jest dla nich bezpośrednie ostre słońce. Jeśli zostają na nie narażone liście zaczynają żółknąć i obsychać. Przykładem takiej rośliny jest np. fiołek (viola), który rozkwita jako jedna z pierwszych bylin oznajmiając nadejście wiosny. Przyjmuje się też, że na nadmiar mocnego słońca wrażliwe są byliny ogrodowe z białymi plamkami, smugami, obwódkami.

Byliny wieloletnie długo kwitnące

Wybierając byliny do ogrodu warto zwrócić uwagę na czas ich kwitnienia. Są byliny kwitnące wiosną, latem, a nawet jesienią. Bez wątpienia bardzo popularne są ogrodowe byliny wieloletnie długo kwitnące. Jeśli zatem chcesz cieszyć się pięknem kwiatów przez kilka miesięcy idealna będzie m.in. szałwia omszona. Ta wieloletnia bylina ogrodowa kwitnie na różowo lub fioletowo od czerwca do września. W tym samym czasie efektownie wygląda też trytoma gronista Fire Glow. Jej kwiatostan mieniący się odcieniami od żółtego do pomarańczowego zachwyca egzotycznym wyglądem. Inna bylina długo kwitnąca to werbana patagońska. Obsypana jest kwiatami od czerwca aż do wystąpienia pierwszych przymrozków, czyli nawet do listopada. 

Z pewnością długość kwitnienia bylin jest jednym z istotniejszych kryteriów wyboru tych roślin. Wieloletnie byliny długo kwitnące pozwalają tworzyć efektowne aranżacje. 

Byliny ogrodowe wysokie i byliny ogrodowe niskie

Bylin, w przeciwieństwie do roślin jednorocznych, nie trzeba wysiewać co roku. Wieloletnie byliny zdobią wybrane miejsca co sezon. Dlatego też kupując te rośliny ozdobne warto skrupulatnie przemyśleć ich stanowiska. Dostępne są bowiem zarówno niskie byliny ogrodowe jak i wysokie byliny ogrodowe. Przedstawicielami pierwszej grupy są popularne liliowce. Te wysokie byliny ogrodowe dorastają nawet do 150 cm, podobnie jak słoneczniki. Nieco niższe są np. funkie osiągające do 80 cm. Z kolei niskie byliny ogrodowe to m.in. kolorowe floksy szydlaste, które mają 10-20 cm, macierzanki, czy dzwonki

Nasz ogrodniczy sklep internetowy to atrakcyjna oferta wieloletnich bylin do ogrodu. Do wyboru mamy mnóstwo wielobarwnych propozycji. Znajdziesz u nas rozmaite niskie byliny ogrodowe, wysokie byliny ogrodowe kwitnące przez wiele miesięcy. U nas kupisz też online rośliny liściaste i iglaste. Dla pasjonatów ogrodnictwa mamy też trawy ozdobne i pnącza oraz duży wybór bylin ogrodowych. A jeśli dodatkowo jesteś smakoszem, kupisz u nas rośliny owocowe dobrej jakości.

Jest 186 produktów.

Pokazano 1-24 z 186 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-24 z 186 pozycji