Lagerstroemia

Lagerstroemia indyjska

Jeśli marzy Ci się piękny egzotyczny krzew długo kwitnący, to może być właśnie lagerstroemia indyjska. Przyjęto, że jest to roślina najdłużej kwitnąca. Kwitnie aż cztery miesiące, od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Lagerstroemia indyjska pochodzi z Azji. Wyjątkowo dobrze czuje się w krajach śródziemnomorskich, ale jest też z powodzeniem uprawiana w Polsce. 
Ta najdłużej kwitnąca roślina ma formę krzewu lub drzewa i można spotkać ją również pod nazwą bez południa.

zobacz więcej...

W naturalnym środowisku lagerstroemia dorasta nawet do 8 m, natomiast u nas jest średnio wysokim drzewem nieprzekraczającym 5 m. Dostępne są też mniejsze – karłowate odmiany lagerstroemii mające zazwyczaj około 2 m.

Lagerstroemia to bajecznie wyglądająca roślina ozdobna, która niezwykle efektownie prezentuje się jako soliter. Jeśli jednak chcesz wybrać jej towarzystwo, mogą to być np. krzewuszki, powojniki, ostróżki, czy kosaćce. Nasz internetowy sklep ogrodniczy Garden Park ma w swojej ofercie zarówno sadzonki popularnych roślin ozdobnych do ogrodu, jak też rośliny egzotyczne rzadko spotykane. 

Lagerstroemia indyjska sadzonki online w Garden Park

Ta najdłużej kwitnąca roślina ozdobna do ogrodu doceniana jest zarówno za długi czas kwitnienia jak i wyjątkowo dekoracyjne kwiaty oraz piękną formę. Kwiaty lagerstroemii mają barwę, w zależności od odmiany, białą, czerwoną, purpurową i różne odcienie różu.
Jeśli marzy Ci się egzotyczne drzewo do ogrodu o różowych kwiatach idealna będzie lagerstroemia Pettite Pink. Ta karłowata odmiana lagerstroemii łatwo poddaje się też formowaniu, dzięki czemu możne wyglądać jak urocze drzewko bonsai. 

Inna ciekawa odmiana lagerstroemii indyjskiej to Acoma. Ta lagerstroemia kwitnie na biało i jest niepowtarzalnym egzotycznym akcentem w ogrodach. Jeśli natomiast lubisz czerwone kwiaty, spodoba Ci się lagerstroemia indyjska Petit Red. Sadzonki roślin ozdobnych do ogrodu ma w sprzedaży nasz internetowy sklep online.

Lagerstroemia indyjska – uprawa i wymagania rośliny

Jak już wspomnieliśmy to drzewo lub krzew ozdobny bardzo długo kwitnące. Żeby jednak cieszyć się ich pięknem, trzeba zapewnić roślinie odpowiednie warunki i troskliwą opiekę. Choć lagerstroemia jest dość wymagająca, warto zdać sobie trud, ponieważ wygląda naprawdę spektakularnie.
Lagerstroemia indyjska powinna mieć przede wszystkim dobrze wybrane stanowisko. Roślina lubi słońce i ciepłe miejsca. Dlatego można ją posadzić w pobliżu ściany budynku lub żywopłotu. Tu polecane są szczególnie rośliny zimozielone. W kwestii gleby lagerstroemie indyjskie preferują gleby żyzne i średnio wilgotne. Dodatkowo powinny być lekko kwaśne lub obojętne.  

Nasz internetowy sklep ogrodniczy Garden Park oferuje wysokiej jakości sadzonki roślin online. Znajdziesz u nas rośliny zimozielone do ogrodu, egzotyczne krzewy długo kwitnące, wieloletnie byliny, pnącza zimozielone, a także trawy dekoracyjne i rośliny owocowe, które są doskonałym uzupełnieniem każdego ogrodu. Dbamy, aby wysyłane sadzonki były zdrowe i odpowiednio zabezpieczone. 

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-3 z 3 pozycji