Lagerstroemia indyjska 'Petite Pink'


Przedmiotem sprzedaży jest sadzonka 2-letnia w donicy p11 (poj. 1 litr)

32,90 zł
Brak podatku

Brak dodatkowych opłat przy płatnościach elektronicznych

Odpowiednio dobrane opakowanie gwarantujące bezpieczną dostawę

Towar świeży pakowany bezpośrednio w szkółce

Zawsze informujemy o terminie wysyłki

Rośliny wysyłane w donicach zabezpieczających korzeń przed wyschnięciem

Lagerstromia PETTITE PINK

Lagerstroemia - to pochodzące z Indii drzewko o przepięknych kwiatach i ciekawym pokroju, które świetnie radzi sobie nawet w Polskich warunkach

Lagerstroemia - egzotyczny akcent

Lagerstroemia - jest szeroko uprawiana w klimacie tropikalnym i subtropikalnym. Krzew kwitnący aż 120 dni w roku. Ogromne, wiechowate kwiaty osiągające 20 cm długości w intensywnym, różowo - czerwonym kolorze. Osiąga maksymalnie 250 cm wysokości i podobną średnicę. Pochodzi ze Wschodnich Indii i Chin. Kwitnie od lipca aż do października. Kwitną nawet bardzo młode sadzonki. Nie trzeba kilku lat, aby doczekać się kwiatów. Warto zarezerwować dla niej wyeksponowane miejsce w naszym ogrodzie aby każdy mógł podziwiać jej uroki. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym lub półcienistym. Warto zapewnić jej glebe żyzną, przepuszczalną.

Lagerstroemia- uprawa i zostosowanie

Zimą należy ją przyciąć, gdyż stymuluje to wzrost nowych pędów i silniejsze kwitnienie. Jest rośliną dobrze znoszącą przycinanie i dlatego można ją swobodnie formowaćw bonsai. Idealna do uprawy w pojemnikach, na tarasach, balkonach, do nasadzeń w zacisznych miejscach ogrodu.

Najdłużej kwitnące drzewko.

Efektownie wygląda wsadzona zarówno pojedynczo, jak i w grupie, wzdłuż alejek, murów, płotów, albo w większej grupie na rabacie. Warto zarezerwować dla niej wyjątkowe miejsce.Roślina wieloletnia, łatwa w uprawie. W polskich warunkach należy okrywać ją w pierwszych latach na zimę. Preferuje stanowiska słoneczne oraz półcieniste. Ma dość duże wymagania glebowe. Aby w pełni cieszyć się jej urokiem należy zapewnić jej żyzną, próchniczą glebę.

Nazwa łacińska: Lagerstroemia indica PETTITE PINK

Więcej o roślinach liściastych

 

Wysokość: 250 cm
Rozstaw: 200 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna, silne cięcie
Doniczka P11 (poj.1 litr)
191 Przedmioty

Opis

wysokość docelowa
od 151 do 200 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 51 do 100 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Jesień
Lato
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
różowy
Ocena 
Mateusz 2023-06-07

Przesłane sadzonki były małe i mizerne. Zgodnie z ofertą, miały być odpowiednie dla pojemnika P11, tymczasem były tak małe, że wysłane zostały w mniejszym pojemniku. Ogólnie rzecz ujmując - srogo się zawiodłem - w mojej ocenie roślina nie warta tych pieniędzy - w innych szkółkach internetowych, można dostać lagerstremię tańsza, hodowaną w Polsce.<br />

Ocena 
Tadeusz S 2021-05-24

Jestem zaskoczony wielkością sadzonek. W ubiegłym roku będąc w Zalesicach kupiłem dwie lagerstroemie. Wielkością były dwa razy większe od tych które otrzymałem i były w cenie podobnej. Rośliny które przywiózł kurier mają 15 cm ponad ziemię, Chyba że licząc z doniczką to mają 22 cm. Wyglądają delikatnie mówiąc mizernie. Zapomniałem o stary polskim przysłowiu: "nie kupuj kota w worku" Proponuję przed zakupem spytać o wielkość sadzonki lub poprosić o zdjęcie kupowanej rośliny.

Ocena 
Tadeusz R 2020-06-26

ja otrzymałem nie kwitnącą więc trudno coś powiedzieć.Poczekam do przyszłego roku,sadzonka niezbyt duża,ok 25 cm ponad doniczkę.

Ocena 
Hanna L 2019-10-03

Zdzwiło mnie że otrzymała sadzonkę, która już kwitła. Ale rok później zakwitła i rośnie. POLECAM

Ocena 
Paulina 2019-10-03

Sadzonka delikatnie jaśniejsza ale również tak piękna jak na zdjęciach w internecie.

Ocena 
Jola 2019-09-06

Otryzmałam kwitnącą lagerstroemie, duża sadzonka, kwiaty troszkę jaśniesze niż na zdjeciu.

Napisz swoją opinię !