Filtruj według

Dostępność

Kategorie

Cena

  • 9,00 zł - 40,00 zł

wysokość docelowa

Rozstaw (Szerokość rośliny)

odczyn gleby

kolor kwiatu

kwitnienie

Pnącza

Efektownie wyglądające pnącza wieloletnie do ogrodu

Pnącz to bez wątpienia jedne z tych roślin, które potrafią tworzyć naprawdę niesamowity klimat. Może być on iście bajkowy, przepełniony magią, romantyzmem, a nawet elegancją lub tajemniczością. nadadzą miejscu wyjątkową atmosferę zależnie od gatunku i tego co oplecie roślina. Są miejsca, gdzie wpisują się dosłownie idealnie. To pergole, altany, ogrodzenia czy tarasy. Na pewno nie raz zachwycił Cię też widok, gdzie ozdobne pnącza przepięknie pokryły ściany budynku. W wielu miejscach pnącza wieloletnie, w tym szczególnie , są doskonałą alternatywą dla żywopłotu. Wystarczy, że posadzi się je przy siatce lub płocie, a one pokryją ogrodzenie zielenią.

Pnącza to bez wątpienia jedne z tych roślin, które potrafią tworzyć naprawdę niesamowity klimat. Może być on iście bajkowy, przepełniony magią, romantyzmem, a nawet elegancją lub tajemniczością. Ozdobne pnącza nadadzą miejscu wyjątkową atmosferę zależnie od gatunku i tego co oplecie roślina. Są miejsca, gdzie pnącza wieloletnie wpisują się dosłownie idealnie. To pergole, altany, ogrodzenia czy tarasy. Na pewno nie raz zachwycił Cię też widok, gdzie ozdobne pnącza przepięknie pokryły ściany budynku. W wielu miejscach pnącza wieloletnie, w tym szczególnie pnącza zimozielone, są doskonałą alternatywą dla żywopłotu. Wystarczy, że posadzi się je przy siatce lub płocie, a one pokryją ogrodzenie zielenią.

Rośliny pnące wieloletnie do ogrodu są wyjątkowo charakterystyczne. Swoją naturalną zdolność oplatania i pięcia się zawdzięczają długim, cienkim łodygom. Fakt, że są przy tym stabilnie przytwierdzone to zasługa wąsów, kolców, cierni, włosków lub korzeni przybyszowych. Dlatego pnącza ozdobne nie mają problemu, aby sięgać na wysokość nawet 20 metrów, tak jak hortensja pnąca

Wieloletnie ozdobne pnącza kwitnące

Kwitnące pnącza stanowią wyjątkową ozdobę. Opleciona zielenią i obsypana kwiatami pergola lub altana to piękny element dekoracyjny. Dlatego tak chętnie wybierane są pnącza wieloletnie na pergole. Z racji tego, że rozrastają się w pionie, dość łatwo jest zapanować nad tymi roślinami.  

zobacz więcej...

Wybierając wieloletnie pnącza kwitnące trzeba zachować pewną ostrożność. Dlaczego? Ponieważ nie wszystkie wszędzie się sprawdzą. Niektóre kwitnące pnącza są dość ciężkie, w związku z czym potrzebują solidnego oparcia. Inne zaś mają niebywałą lekkość.

Wieloletnie pnącza kwitnące, które ma w swojej ofercie internetowy sklep ogrodniczy GardenPark, zachwycają różnorodnością. Zastanawiasz się co wybrać? Ogromną popularnością cieszą się na pewno powojniki. Mają rozłożyste, duże kwiaty o różnych barwach. Innym doskonałym wyborem są wiciokrzewy, które stają się coraz modniejsze. Idealne są jako okrycie siatek, pasują też do altan i pergoli, gdyż niewielkie gatunki dorastają do 3 m. Te duże z kolei osiągają nawet kilkanaście metrów. Na uwagę zasługuje też malin amerykański. To okazałe ogrodowe pnącze kwitnie nie tylko obficie, ale również długo.

Szybko rosnące pnącza do ogrodu

Właściciele ogrodów uwielbiają pnącza za ich walory dekoracyjne i wyjątkowo szybki wzrost. Szybko rosnące pnącza potrafią stworzyć zieloną osłonę nawet w kilka tygodni. W związku z tym to właśnie ozdobne pnącza szybko rosnące bardzo często wybierane są do nowych ogrodów. Chętnie sadzone są również, jeśli ktoś chce błyskawicznie uzyskać efekt metamorfozy przestrzeni. Tu zaimponować mogą fallopie pochodzące z Chin i Tybetu. Fallopia to najszybciej rosnące pnącze w naszym klimacie. Roślina osiąga nawet do 8 m długości w ciągu roku.

To nie jedyna zaleta tych roślin. Pnącza wieloletnie nie wymagają specjalnego traktowania. Nie przysparzają problemów związanych z uprawą. W większości rośliny pnące wieloletnie lubią miejsca słoneczne i stanowiska w półcieniu. Sadząc pnącza należy jednak zwrócić uwagę na warunki, ponieważ pnącza są ciepłolubne. A co za tym idzie, powinny być osłonięte od wiatru. Nie musisz się jednak martwić o zimę, ponieważ pnącza wieloletnie, które oferuje nasz ogrodniczy sklep internetowy są dostosowane do panującego klimatu, czyli są mrozoodporne.

Pnącza do ogrodu ich ich pielęgnacja

Mimo, że rośliny pnące wieloletnie nie są absorbujące, potrzebują trochę uwagi. Pnącza z natury wytwarzają dużo pędów i liści. Dodatkowo, jak wspomnieliśmy, rozrastają się bardzo szybko. Żeby właśnie tak było konieczne jest przycinanie pnączy. To właśnie ono stymuluje rozrastanie się. Ta ozdobna roślina ogrodowa potrzebuje cięcia także z innych powodów. Zapewnia ono ładny pokrój, a także wpływa pozytywnie na kwitnienie. Tu doskonałym przykładem jest Wisteria, wyjątkowo długowieczna roślina. Potrafi ona rosnąć nawet 100 lat. A do Europy przybyła kilka wieków temu z dalekiej Azji.

Obok wieloletnich pnączy w naszym sklepie ogrodniczym online znajdziesz też ozdobne trawy, wiele gatunków bylin. GardenPark to też ciekawe rośliny iglaste, liściaste liściaste i owocowe. 

 

 

Jest 39 produktów.

Pokazano 1-24 z 39 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-24 z 39 pozycji