Wisteria (glicynia) Rosea

39,90 zł
Brak podatku

Brak dodatkowych opłat przy płatnościach elektronicznych

Odpowiednio dobrane opakowanie gwarantujące bezpieczną dostawę

Towar świeży pakowany bezpośrednio w szkółce

Zawsze informujemy o terminie wysyłki

Rośliny wysyłane w donicach zabezpieczających korzeń przed wyschnięciem

Wisteria Glicynia Rosea

Wisteria glicynia Rosea (łac.wisteria floribunda Rosea) inaczej nazywana też różową glicynią to przepiękne pnącze do ogrodu, które wprawi w zachwyt każdego. Śmiało można powiedzieć, że kwitnie spektakularnie. Kwiaty o subtelnym różowym kolorze zebrane są w duże grona, które osiągają nawet po 30 cm. Dodatkowo delikatnie pachną, a pojawiają się na pędach w maju, jeszcze przed liśćmi. Zdarza się, że wisteria glicynia Rosea zakwita ponownie w sierpniu. Wybierając sadzonki wisterii Rosea warto wiedzieć, że to szybko rosnące pnącze. W ciągu roku przyrasta, w zależności od warunków od 1 m do 2 m osiągając ostatecznie od 10 m do 20 m. Ze względu na bardzo dekoracyjny wygląd wisteria glicynia Rosea doskonale sprawdza się przy altanach, pergolach, może też zdobić wysokie ogrodzenia, mury, kolumny. To dlatego, że pędy są silne i nawet te młode mocno owijają podpory. Poza walorami ozdobnymi wisteria glicynia Rosea może też pełnić funkcję maskującą nieestetyczne elementy albo osłaniającą. Kupując sadzonki wisterii pamiętać należy jednak, że jest to roślina trująca.

Jeśli lubisz pnącza nasz internetowy sklep ogrodniczy Garden Park ma w swojej ofercie również zachwycającą hortensję pnącą, kwitnące na biało fallopie, różne odmiany wiciokrzewów, które ozdobią Twój pięknymi barwami.

Sadzonki wisterii Rosea – stanowisko

To pnącze ogrodowe, które zdecydowanie kocha słońce, dlatego stanowisko powinno być słoneczne. Dodatkowo warto, aby było dość ciepłe i osłonięte od wiatru. Możesz wybrać ewentualnie miejsce delikatnie zacienione. Niezależnie od tego, gdzie posadzisz roślinę, to szybko rosnące pnącze ogrodowe potrzebuje podpory, po której będzie mogło się piąć.

Wisteria Glicynia Rosea – uprawa

Aby wisteria Rosea mogła w pełni roztaczać urok, musi mieć odpowiednie warunki do wzrostu i kwitnienia. Roślina preferuje podłoże żyzne i wilgotne. Ważne, żeby w czasie kwitnienia nie dopuszczać do tego, by gleba była sucha. Dlatego zaleca się regularnie i obfite podlewanie. Dodatkowo w okresie wegetacyjnym powinno się też systematycznie nawozić pnącze, aby wspierać kwitnienie.

Wisterie Glicynia Rosea – zimowanie

Wisterie Rosea świetnie znoszą przycinanie, dzięki czemu można kontrolować ich wzrost, jak i formować koronę. Dobrze radzą sobie również z mrozami, ale rośliny przez pierwsze 3-4 lata warto zabezpieczać na zimę agrowłókniną lub słomianą matą.

Wisteria Glicynia Rosea sadzonki — sklep ogrodniczy online Garden Park.

Wysokość: 10 -  20 m
Rozstaw:

 pnącze

Stanowisko: słoneczne
Gleba: żyzna, wilgotna
Odczyn gleby:  lekko kwaśny
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: niepełna 
Zapach: tak
Cięcie: regularne

Doniczka C2 (poj. 2 litr)
39 Przedmioty