POWOJNIK MONTANA RUBENS

Kod Produktu: Doniczka C2
Dostępność: 49
mpnDoniczka C21038
21,90 zł

Powojnik Montana Rubens

Powojnik górski to pochodzące z Azji pnącze o przepięknym zapachu. Jedną z cech charakterystycznych tego pnącza są kwiaty, które przypominają płatki śniegu. Kwitnienie przypada na okres od maja do czerwca. W tym czasie roślina okrywa się setką żółtych które nadają wszystkim kompozycjom delikatnego, aczkolwiek pięknego akcentu.

Powojnik Montana Rubens - opis pnącza

Odmiana "Montana Rubens" to najsilniej rosnąca odmiana dlatego doskonale sprawdzi się jako roślina na drabinki, ściany budynków oraz pergole. Charakteryzuję się piękną barwą w okresie jessienno-zimowym, oraz szybkim tempem wzrostu. Jest to roślina,która sprawdzi się w każdym ogrodzie, i przyciągnie uwagę amatorów oraz zapalonych botaników.

Powojnik - uprawa

Nie wymaga cięcia, jest rośliną o bardzo małych wymaganiach dotyczących gleby oraz pH gleby.Tojeść nawozimy w momencie jak młode listki pojawią się na krzewie.

Powojnik - gdzie wysadzać

Powojnik ze względu na swoją wysokość dlatego znajdzie zastosowanie przy okrywaniu ścian budynków, płotów jak również mniejszych drzew czy krzewów.

Wysokość: 300 cm
Rozstaw:

80 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna
wysokość docelowa
powyżej 3 m
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 101 do 150 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
wielobarwny
Ocena 
2021-05-13

Sadzonka dobrze ukorzeniona, polecam

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.