Kostrzewa Sina Intense Blue

Kod Produktu: doniczka P9 (9x9cm)
Dostępność: 54
mpndoniczka P9 (9x9cm)442
7,99 zł

Kostrzewa Sina "Intense Blue"

Wyjątkowa odmiana o efektownych, niebiesko-zielonych liściach.

Kostrzewa Sina "Intense Blue" - opis rośliny

to niezwykle ciekawa trawa zdobywająca popularność w Europie. Należy do najczęściej występujących oraz najczęściej poszukiwanych miniaturowych odmian traw ozdobnych. Jej cechą charakterystyczną są zielono-niebieskie liście, które zwarte w gęstej kępie tworzą niesamowity efekt. Tolerancyjna w stosunku do gleb. Nie wymaga pielęgnacji, warto jednak zapewnić jej stanowisko słoneczne. Małe kwiaty pojawiające się od maja do lipca początkowo mają barwę niebieską, a z czasem brązowieją współbrzmiąc z niebieskimi źdźbłami trawy. Na naszych aukcjach znajdą Państwo kilka odmian traw. Aby cieszyć się jej urokiem należy zapewnić jej żyzną, próchniczą glebę o kwaśnym odczynie.

Kostrzewa sina - pielęgnacja

Kostrzewę nawozimy w momencie jak młode listki pojawią się na krzewie. Nawożenie wykonujemy od marca do końca lipca. Jeśli chodzi o przycinanie, zaleca się "wyczesywanie" suchych liści

Kostrzewa sina "Intense Blue" - jakie stanowisko lubi?

Tolerancyjna w stosunku do gleb. Nie wymaga pielęgnacji, warto jednak zapewnić jej stanowisko słoneczne. Idealna propozycja na rabaty, skalniaki oraz do ogródków przydomowych. Warto również sadzić ją w towarzystwie skalnic czy szałwii, dzięki temu uzyskamy piękną kompozycję.

Nazwa łacińska: Festuca glauca

Wys. 40 cm
Rozstaw: co 40 cm
Stanowisko: słoneczne/Półcień
Gleba: każda
Odczyn gleby: Ph 5,5-6,5
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: brak

 

wysokość docelowa
do 50 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 51 do 100 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
Ocena 
2019-10-04

Kupiłam 3 sadzonki, wysadziłam obok siebie. Polecam

Ocena 
2018-03-08

Sadzonka zdrowa

Ocena 
2017-11-09

Kupując sadzonkę byłem nastawiony sceptycznie, ale gdy zobaczyłem jak pięknie wygląda w zimę zmieniłem zdanie

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.