Miskanty

Trawy Miskanty chińskie – zobacz czym się wyróżniają.

Miskanty chińskie są jednymi z najchętniej wybieranych traw ozdobnych w naszym sklepie wysyłkowym. Znakomicie odnajdują się one na rabatach, a ich liście przyjemnie szumią na wietrze. Dzięki mnogości dostępnych odmian można przy ich udziale tworzyć barwne kompozycje, które urozmaicą przestrzeń ogrodu.

Miskanty dzielimy na wysokie, średnie i niskie. W każdej z tych kategorii znajdziemy ciekawe gatunki nie wymagające specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych co znacząco przemawia na ich korzyść. Zwłaszcza gdy na zakup decydują się osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z ogrodnictwem.

zobacz więcej...

Miskanty – nasze sadzonki w różnych odmianach

Jedną z odmian, które prezentujemy w naszej ofercie jest miskant chiński Gracillimus, którego pokrój jest bardzo zwarty i wyprostowany. Ten rodzaj trawy jest jednym z najbardziej popularnych wśród polskich ogrodników. Jego liście są dość wąskie o szerokości około 10mm i delikatne. Ich kolor to zieleń z białym nerwem przechodzącym pośrodku. Miskant Gracillimus kwitnie od września. To właśnie od tego momentu zaczynają się na nim pojawiać Miedziano – czerwone kwiatostany, które mają kształt pierzastych wierchów. Kolejny w naszej ofercie jest miskant chiński Malepartus, który potrafi osiągnąć 1,8 metra wysokości. Jego kwiatostany mają bardzo ciekawą krwisto różową barwę. Ten jak i inne miskanty preferują stanowiska słoneczne, a gleby gliniaste, umiarkowanie wilgotne. Warto pamiętać o ścinaniu miskantów na wiosnę i zawiązaniu ich liści przed zimą w celu ochrony rośliny przed niższymi temperaturami. Zachęcamy Państwa do przeczytania opisów wszystkich naszych odmian miskantów w celu wybrania odpowiedniej dla siebie sadzonki. Jeśli pojawią się jakieś pytania odnośnie potrzeb roślin lub wątpliwości co do zakupu to zapraszamy do kontaktu. Postaramy się pomóc!

Miskanty chińskie ~~ Sadzonkie w donicach, wysyłka kurierem

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-12 z 12 pozycji