Szałwia różowa "Merlau Rose"

Kod Produktu: Doniczka P9
Dostępność: 5
mpnDoniczka P9661
6,99 zł

Szałwia omszona Merlau Rose

Szałwia omszona o pięknych różowych kwiatach.

Szałwia - opis byliny

Szałwia różowa "Merlau Rose" jest byliną dorastającą do 40 cm wysokości, która tworzy półkuliste kępy, posiadające liczne pędy na których od czerwca do września wyrastają kwiatostany o różowo-fioletowej barwie. Szałwia 'Merleau Rose' jest idealną byliną na obwódki i rabaty, szczególnie do sadzenia w grupie. Najładniej kwitnie na stanowiskach słonecznych posadzona w żyznej i przepuszczalnej glebie. Jest rośliną całkowicie mrozoodporną.

Szałwia omszona - pielęgnacja

Warto nawozić szałwię wiosną aby wspomóc jej rozwój. Pamiętajmy, o tym że nawóz podawany szałwi powinien być zrównoważony o podobnych proporcjach potasu, fosforu oraz azotu. Nie wymaga cięcia

szałwia - zastosowanie

Idealna do tworzenia kompozycji na tarasach oraz balkonach. Znajdzie również zastosowanie w ogrodach skalnych.

Wysokość: 40 cm
Rozstaw:

30 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: nie wymaga

 

kolor kwiatu
różowy
Ocena 
2019-10-04

Bardzo polecam tego sprzedawce. Roslinki przyszly bardziej szybko i w swietnym stanie. Napewno jeszcze cos bede zamawiac ;)

Ocena 
2018-03-08

Niespodziewalem sie az takiego zapachu..jestem mile zaskoczony, polecam!!!

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.