Jagody Goji (kolcowój)

Kod Produktu: Doniczka P9 (9x9)
Dostępność: 0
mpnDoniczka P9 (9x9)239
6,90 zł

Jagoda Goji

Lycium Barbarum znany w Polsce jako Kolcowój Pospolity, lub Kolcowój Szkarłatny.

Jagoda Goji - opis

Według ekspertów żywieniowych Jagody Goji to najzdrowsze pożywienie na świecie. Wyjątkowo bogate w całe mnóstwo składników odżywczych, witamin, oraz minerałów. Jagoda Goji to niezwykły krzew owocowy osiągający 2 metry wysokości. Posiada ciemnozielone liście, które są sztywne, lancetowate, wąskie, mają do 6 cm długości i wyrastają na pędzie naprzemiennie, pojedynczo lub po 2–5. Kwiaty kolcowoju chińskiego są miododajne, mają dzwonkowaty kształt, są fioletowe i niewielkie (1–2 cm długości). Kolcowój chiński kwitnie od czerwca do września. Owoce kolcowoju chińskiego to podłużne czerwone jagody (dorastające do około 2 cm długości).

Jagoda - pielęgnacja

Po wysadzeniu dajmy jagodzie trochę podrosnąć, dopiero jak krzew się wzmocni po 2-3 latach wykonujemy cięcie w celu zagęszczenia krzewu. Cięcie wykonujemy wiosną.

jagoda - zastosowanie

Owoce Jagody, są uważane za jedne z najzdrowszych a zarazem najsmaczniejszych owoców.

Wysokość: 200 cm
Rozstaw:

100 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

wysokość docelowa
powyżej 3 m
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 51 do 100 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
fioletowy

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.