Funkia "WIDE BRIM"

Kod Produktu: Doniczka 2 litry
Dostępność: 50
mpnDoniczka 2 litry1081
12,99 zł

Funkia WIDE BRIM

Odmiana kwitnąca obficie na niebiesko.

Funkia - opis

Funkia (Hosta) WIDE BRIM - to krzew o ciekawych, dwubarwnych liściach. Odmiana o dosyć niskim wzroście, jej pokrój jest rozłożysty. Odmiana ta tworzy zwarte, idealnie półkuliste kępy o wysokości około 50 cm i szerokości do 90 cm. Odmiana ta charakteryzuje się ozdobnymi sercowatymi liśćmi o kremowo-zielonej barwie. Sadzenie w pełnym słońcu powoduje parzenie i zasychanie liści.. Idealna do obsadzania klombów, strumyków wodnych, ogródków skalnych, pojemników. Roślina dobrze prezentuje się w dużych grupach.

Funkia - pielęgnacja

Roślina najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych i ciepłych. Jest to gatunek dość tolerancyjny i niewymagający względem podłoża jednak najlepiej czuje się na glebach próchnicznych i żyznych o odczynie pH 6-7.

Funkia - zastosowanie

Funkia jest chętnie sadzony na rabaty. Roślinę można z powodzeniem uprawiać w pojemnikach aby udekorować balkon, altanę, taras i wnętrze.

Wysokość: 50 cm
Rozstaw:

90 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

wysokość docelowa
do 50 cm
kwitnienie
Jesień
kolor kwiatu
biały

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.