Funkia "STAINED GLASS"

Kod Produktu: Doniczka 2 litry
Dostępność: 45
mpnDoniczka 2 litry1080
12,99 zł

Funkia STAINED GLASS

Funkia o przepięknych dwubarwnych liściach.

Funkia - opis

Funkia (Hosta) - to krzew o ciekawych, dwubarwnych liściach. Odmiana o dosyć niskim wzroście, jej pokrój jest rozłożysty. Dorasta do ok. 60 cm i 100 cm szerokości. Odmiana o jasno-zielonych liściach z ciemnozielonym obrzeżem. Do najintensywniejszego wybarwieni potrzebuje słońca dlatego należy ją posadzić w miejscach ocienionych w południe. Sadzenie w pełnym słońcu powoduje parzenie i zasychanie liści.. Idealna do obsadzania klombów, strumyków wodnych, ogródków skalnych, pojemników. Roślina dobrze prezentuje się w dużych grupach.

Funkia - pielęgnacja

Roślina najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych i ciepłych. Jest to gatunek dość tolerancyjny i niewymagający względem podłoża jednak najlepiej czuje się na glebach próchnicznych i żyznych o odczynie zasadowym.

Funkia - zastosowanie

Funkie to popularne rośliny do miejsc cienistych. Dzięki pięknym, barwnym liściom stanowią doskonałą ozdobę zacienionych zakątków ogrodu

Wysokość: 60 cm
Rozstaw:

100 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

wysokość docelowa
do 50 cm
kolor kwiatu
fioletowy

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.