Morwa Czarna

Kod Produktu: goły korzeń
Dostępność: 0
mpngoły korzeń388
9,00 zł

Morwa Czarna

Korzenie morwy wykorzystywane były w medycynie chińskiej do leczenia cukrzycy, gorączki i kaszlu.

Morwa czarna - opis

Drzewo osiągające ok. 8 metrów wysokości o szerokiej kulistej koronie. Jadalne owoce morwy mają postać małych niełupków otoczonych zmięśniałymi okrywami okwiatu tworząc podobny do jeżyny owoc złożony. Owocostany są kuliste wielkości do 2,5 cm. Dojrzewają w sierpniu. Wyciągi z morwy od wieków wykorzystywane są w tradycyjnym ziołolecznictwie. Korzenie Wykorzystywane były w chińskiej medycynie ludowej do leczenia kaszlu, gorączki i cukrzycy.

Morwa - pielęgnacja

Po wysadzeniu dajmy morwie trochę podrosnąć, dopiero jak krzew się wzmocni po 2-3 latach wykonujemy cięcie w celu zagęszczenia krzewu. Cięcie wykonujemy wiosną.

Morwa - zastosowanie

Owoce morwy, są uważane za jedne z najzdrowszych a zarazem najsmaczniejszych owoców.

Wysokość: 8 m
Rozstaw:

100 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

wysokość docelowa
powyżej 3 m
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 101 do 150 cm
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
kolor kwiatu
żółty

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.