Borówka amerykańska "BONUS" -SADZONKA 3-LETNIA

Kod Produktu: Doniczka C2 (2 litry)
Dostępność: 178
mpnDoniczka C2 (2 litry)584
13,99 zł

Borówka amerykańska "Bonus" (Vaccinium corymbosum 'Bonus') to odmiana borówki wysokiej, potrafi osiągnąć wysokość 1,5 metra. Pierwsze owoce pojawiają się na niej dopiero w połowie sierpnia, ale za to są bardzo duże i niezwykle smaczne. Jest odmianą dosyć plenną, z jedego krzewu można zebrać nawet 6 kg owoców. Wymagania glebowe ma dosyć wysokie. Potrzebuje gleby żyznej, przepuszczalnej, lekko wilgotnej o kwaśnym odczynie. Stanowisko na którym sadzimy borówkę powinno być słoneczne lub delikatnie zacienione, ale osłonięte. Zaleca się, aby sadzić obok siebie przynajmniej dwie sztuki rośliny, ponieważ to sprzyja właściwemu zapyleniu. Odmiana Bonus jest w pełni mrozoodporna.

Wysokość: 150cm
Rozstaw: 100-200cm
Stanowisko: słoneczne/półcień/osłonięte
Gleba: próchnicza, przepuszczalna o stałej wilgotności
Odczyn gleby: ph 3,5-4,0
Podlewanie: częste
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: formujące,cięcie pod owoc

 

wysokość docelowa
od 151 do 200 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 51 do 100 cm
odczyn gleby
każdy
kwitnienie
Jesień
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
biały

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.