Goździk leuchtfunk
Goździk kropkowany
Goździk leuchtfunk cena
Goździk leuchtfunk sklep
Goździk leuchtfunk cena
Goździk leuchtfunk sklep
Goździk leuchtfunk cena
Goździk leuchtfunk
Goździk kropkowany
Goździk leuchtfunk cena
Goździk leuchtfunk sklep
Goździk leuchtfunk cena
Goździk leuchtfunk sklep
Goździk leuchtfunk cena

Goździk kropkowany "LEUCHTFUNK"

Przedmiotem spredaży jest sadzonka w pojemniku P11 (1 litr)

9,99 zł
Brak podatku

Brak dodatkowych opłat przy płatnościach elektronicznych

Odpowiednio dobrane opakowanie gwarantujące bezpieczną dostawę

Towar świeży pakowany bezpośrednio w szkółce

Zawsze informujemy o terminie wysyłki

Rośliny wysyłane w donicach zabezpieczających korzeń przed wyschnięciem

Goździk kropkowany Leuchtfunk

Goździk kropkowany Leuchtfunk (łac. dianthus deltoides Leuchtfunk) to efektownie kwitnąca niska bylina. W naturze goździk kropkowany rośnie w wielu miejscach w Europie, Azji, na Syberii i na Półwyspie Indyjskim. Te goździki można też spotkać w Polsce. Porastają one suche i nasłonecznione miejsca.
Goździk kropkowany Leuchtfunk to wieloletnia bylina dorastająca do 20 cm, której pędy kwiatowe są wyższe. Roślina kwitnie wyjątkowo obficie. Jest obsypana czerwono-różowymi kwiatami od czerwca do września, a przy sprzyjającej pogodzie nawet do października. Co ciekawe, ta odmiana goździka ma niepachnące kwiaty.

Nasz internetowy sklep ogrodniczy Garden Park ma również inne niskie kwitnące byliny i byliny wyższe. Popularnością cieszą się sadzonki przetacznikówsadzonki liliowców czy tawułek.

Sadzonki goździka kropkowanego Leuchtfunk – stanowisko

Goździk kropkowany Leuchtfunk najlepiej czuje się na stanowiskach słonecznych i ciepłych. Wówczas kwitnie najobficiej. Jednak ta wieloletnia kwitnąca bylina poradzi sobie także w miejscach, gdzie słońce dociera rzadziej. W miejscach, gdzie dociera dużo słonecznego światła kwiatów będzie więcej, będą bardziej okazałe i piękniej wybarwione.

Goździk kropkowany Leuchtfunk – uprawa

Roślina preferuje podłoża gliniasto-piaszczyste o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym. Warto pamiętać, że goździki kropkowane nie lubią gleby podmokłej, gliniastej i zbitej. W takich warunkach bylina może nie kwitnąć.
Goździki nie mają specjalnych wymagań. To sprawia, że są świetną ozdobą murków, skarp czy rabat bylinowych. Aby wyglądały bardzo efektownie warto sadzić je w grupach. Goździki kropkowane Leuchtfunk sprawdzają się też jako rośliny okrywowe i doskonale nadają się na kwiaty cięte.

Goździki kropkowane Leuchtfunk – zimowanie

Wieloletnie odmiany goździków dobrze znoszą zimę. Z reguły nie potrzebują szczególnego zabezpieczenia. Warto jednak późną jesienią, zanim spadnie śnieg, obsypać byliny liśćmi.  Jak jednak wiadomo goździki kropkowane Leuchtfunk to mrozoodporne byliny, które bez problemu mogą zimować w gruncie. 

Goździk kropkowany Leuchtfunk sadzonki – sklep ogrodniczy online Garden Park.

Wysokość: 30 cm
Rozstaw:

25 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna
Doniczka p11 (poj. 1 litr)
50 Przedmioty

Opis

kolor kwiatu
biały