Jałowiec Rozesłany "Nana"

Kod Produktu: Doniczka P9
Dostępność: 31
mpnDoniczka P9499
9,90 zł

Jałowiec Rozesłany "Nana"

Jałowiec rozesłany "Nana" to odmiana o bardzo gęstych, płożących pędach

Jałowiec rozesłany - płożący krzew

Jałowiec rozesłany "Nana" jest niskim płożącym krzewem o drobnej i delikatnej igle. To jedna z najbardziej wartościowych odmian okrywowych. Tworzy zwarte i gęste kobierce, dlatego też często jest używana na skalniakach oraz na murki oraz skarpy. Po 10 latach osiąga około 20 cm wysokości oraz 1.5 metra średnicy. Roślina bardzo łatwa w uprawie, nie ma specjalnych wymagań glebowych. Preferuje stanowiska dobrze nasłonecznione, ponieważ jest to odmiana światłolubna. Polecany do małych ogrodów oraz na skalniaki. Bardzo często wykorzystywany jest jako podstawa większości kompozycji ogrodowych. Może rosnąć na kamieniach w ogrodach skalnych idealnie komponując się z kamieniem.

Jałowiec - uprawa i nawożenie

Jałowce to rośliny bardzo łatwe w uprawie oraz pielęgnacji. Nawozić możemy go wiosną. Pamiętajmy, o tym że nawóz podawany jałowcom powinien być zrównoważony o podobnych proporcjach potasu, fosforu oraz azotu. W drugiej połowie roku nie podajemy odżywek azotowych. Roślina powinna przygotowywać się do zimowego spoczynku, dlatego nie pobudzamy jej wzrostu.

Jałowiec rozesłany - polecane zastosowania

Jest to wspaniała roślina na skalniak. Dobrze wygląda na pierwszym planie na rabatach mieszanych, ale również jednorodnych złożonych z samych iglaków.

Nazwa łacińska : Juniperus procumbens "Nana"

 

 

Wysokość: do 30 cm
Rozstaw: 100 cm
Stanowisko: Słoneczne
Gleba: każda
Odczyn gleby: ph 5,5-6,0
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: tak, wczesną wiosną

 

 

 

wysokość docelowa
do 50 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 101 do 150 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
nie zrzuca liści na zimię

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.