Żywotnik zachodni "Brabant"

Kod Produktu: DONICZKA P9 9X9
Dostępność: 0
mpnDONICZKA P9 9X9599
0,00 zł

Żywotnik zachodni Brabant

Wspaniała odmiana żywotnika zachodniego.

Żywotnik - opis

Żywotnik zachodni "Brabant" (Thuja occidentalis ‘Brabant’) to odmiana o kolumnowym pokroju. Silnie spłaszczone gałązki są pokryte łuskowatymi igłami o tępym zakończeniu. Igły mają jasnozieloną barwę latem, natomiast na zimę przybierają brunatną barwę. Na rozgałęzieniach bocznych pędów pojawiają się żółtawe szyszeczki. Jest najodpowiedniejszą odmianą na formowane żywopłoty. Wymaga gleby żyznej i wilgotnej. Brabant jest bardzo odporny na niskie temperatury, ale bardzo źle znosi suszę.

Żywotnik - pielęgnacja

Nie wymaga cięcia. Nawożenie wykonujemy od marca do końca lipca. Pamiętajmy, o tym że nawóz podawany powinien być zrównoważony o podobnych proporcjach potasu, fosforu oraz azotu.

Żywotnik - zastosowanie

Jest to wspaniała roślina na skalniak. Dobrze wygląda na pierwszym planie na rabatach mieszanych, ale również jednorodnych złożonych z samych iglaków.

Wysokość: 4 m
Rozstaw:

200 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

wysokość docelowa
powyżej 3 m
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 101 do 150 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
dodatkowe
nie zrzuca liści na zimię

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.