Jałowiec Sabiński "Tamariscifolia"

Kod Produktu: Doniczka C2 (2litry)
Dostępność: 0
mpnDoniczka C2 (2litry)339
12,00 zł

Jałowiec Sabiński "Tamariscifolia"

Jałowiec o ciekawym, niskim pokroju.

Jałowiec - opis

Jałowiec Sabinski "Tamariscifolia"  to karłowaty, niski krzew o dosyć powolnym wzroście, osiągający w wieku 10 lat - 30cm wysokości i od 1.5 metra do 2 metrów szerokości.Pędy ścielą się po ziemi.Starsze egzemplarze wypiętrzają się do 1 metra wysokości. Jałowiec Sabiński to bardzo tolerancyjna rośliny, dobrze adaptuję się do każdych warunków glebowych i atmosferycznych.

Jałowiec - pielęgnacja

Jałowce sabińskie nie są wymagające, bez problemu rosną nawet na kamienistych podłożach. Należy jednak pamiętać, że są to rośliny dość ekspansywne i potrzebują dużo miejsca do wzrostu.

Jałowiec - zastosowanie

Jest to wspaniała roślina na skalniak. Dobrze wygląda na pierwszym planie na rabatach mieszanych, ale również jednorodnych złożonych z samych iglaków.

Wysokość: 30 cm
Rozstaw:

50 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

odczyn gleby
kwaśny
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
Ocena 
2020-10-14

polecam mega, wszystko ładnie spakowane, szybka wysyłka, roślinki w bardzo dobrym stanie

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.