Budleja davida Sugar Plum

19,90 zł
Brak podatku
Niedostępny

Powiadom mnie, gdy będzie dostępny

Brak dodatkowych opłat przy płatnościach elektronicznych

Odpowiednio dobrane opakowanie gwarantujące bezpieczną dostawę

Towar świeży pakowany bezpośrednio w szkółce

Zawsze informujemy o terminie wysyłki

Rośliny wysyłane w donicach zabezpieczających korzeń przed wyschnięciem

Budleja davida Sugar Plum

Budleja davida - nowość na rynku budleji.

Budleja Sugar Plum - słodki akcent w Twoim ogrodziez

Budleja SUGAR PLUM  to wyjątkowa budleja o ogromnych kwiat. Ozdobą budlei są kłosowate kwiatostany przypominające wąskie wiechy lilaka.Dorasta do około 2 metrów wysokości i 1.5 metra szerokości. Kwiaty mają oryginalny amarantowo-fiolotowy kolor i długość do 40 cm. Warto dodać że odmiana "Sugar Plum" to odmiana o największych kwiatach spośród wszystkich budleji. Krzew kwitnie od czerwca do października, przyciąga mnóstwo motyli i owadów zapylających. Budleja najładniej sadzić kilka sztuk w grupie i na trawniku, nie łączyć z innymi krzewami – czyli soliter. Można ją obsadzać bylinami o ozdobnych liściach, jak paprocie, czy funkie, gdyż gałęzie w dolnej części krzewu mają mało liści.

Budleja  - pielęgnacja

Budleję przycinamy wczesną wiosną. Amatorzy przycinania jesiennego mogą w okresie przedzimowym pobudzić roślinę do życia, co jest niedopuszczalne. Wiosną wykonujemy cięcie, które ma na celu pobudzić roślinę do rozkrzewienie się oraz szybszego wzrostu.

Budleja  - stanowisko

Kupując budleję należy zapewnić jej odpowiednie stanowisko. Nie tak bardzo istotna jest gleba jak miejsce wysadzenia. Wszystkie gatunki budleji powinny rosnąć na terenie osłoniętym od wiatru. Budleja nie lubi przeciągów, szczególnie zimą, kiedy to młode sadzonki powinniśmy okryć agrowłókniną (owijając ją w tzw. laleczkę), co pozwoli przetrwać podczas gwałtownych spadków temperatury oraz osłoni ją przed wiatrem.

Więcej o budlejach znajdziesz tutaj...

Nazwa łacińska : Budleia Sungold.

 

Wysokość: 200 cm
Rozstaw: 120-150 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna, silne cięcie
Doniczka C1,5 (1,5 litra)

Opis

wysokość docelowa
powyżej 3 m
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 51 do 100 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
żółty