Budleja weyeriana "SUNGOLD"

Kod Produktu: Doniczka C1,5 (1,5 litra)
Dostępność: 0
mpnDoniczka C1,5 (1,5 litra)177
14,00 zł

Budleja weyeriana Sungold

Budleja weyeriana Sungold jest absolutną nowością na rynku.

Budleja Sungold - złota piękność

Budleja Sungold to jedyna w swoim rodzaju budleja o żółtych liściach.Wyróżnia się przede wszystkim pięknymi, żółtymi kwiatami, które zdobią budleję przez około 2 miesiące. Krzew zdobywa popularność w Polsce, ze względu na swoje bardzo obfite kwitnienie. Osiąga około 3 metry wysokości i podobną szerokość. Polecany do małych ogrodów, gdyż zwykle wymaga corocznego, silnego przycinania, a więc należy ograniczać jej rozmiary tak, aby nie zajmował dużo miejsca. Krzew kwitnie od maja do października, przyciąga mnóstwo motyli i owadów zapylających.

Budleja weyeriana - pielęgnacja

Budleję przycinamy wczesną wiosną. Amatorzy przycinania jesiennego mogą w okresie przedzimowym pobudzić roślinę do życia, co jest niedopuszczalne. Wiosną wykonujemy cięcie, które ma na celu pobudzić roślinę do rozkrzewienie się oraz szybszego wzrostu.

Budleja Sungold - stanowisko

Kupując budleję należy zapewnić jej odpowiednie stanowisko. Nie tak bardzo istotna jest gleba jak miejsce wysadzenia. Wszystkie gatunki budleji powinny rosnąć na terenie osłoniętym od wiatru. Budleja nie lubi przeciągów, szczególnie zimą, kiedy to młode sadzonki powinniśmy okryć agrowłókniną (owijając ją w tzw. laleczkę), co pozwoli przetrwać podczas gwałtownych spadków temperatury oraz osłoni ją przed wiatrem.

Więcej o budlejach znajdziesz tutaj...

Nazwa łacińska : Budleia weyeriana Sungold.

 

Wysokość: 300 cm
Rozstaw: 120-150 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna, silne cięcie
wysokość docelowa
powyżej 3 m
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 51 do 100 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
żółty
Ocena 
2019-10-08

Kupiłem na próbe, nie żaluje, wróce tu w marcu. Pozdrawiam Mariusz W!

Ocena 
2019-10-08

Zachwyca swoim kolorem, poleca

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.