Budleja dawida "Harlequin"

12,00 zł
Brak podatku
Niedostępny

Powiadom mnie, gdy będzie dostępny

Brak dodatkowych opłat przy płatnościach elektronicznych

Odpowiednio dobrane opakowanie gwarantujące bezpieczną dostawę

Towar świeży pakowany bezpośrednio w szkółce

Zawsze informujemy o terminie wysyłki

Rośliny wysyłane w donicach zabezpieczających korzeń przed wyschnięciem

Budleja Harlequin

Motyli krzew,przyciąga setki motyli Budleja jest krzewem , który z roku na rok wspina się po drabinie na szczyty popularności. Kiedyś niedoceniany, dzisiaj często poszukiwany. Najładniej wygląda w grupie na trawniki, nie łączona z innymi krzewami. Można ją łączyć z innymi niskimi roślinami typu byliny lub małe krzewinki tak, żeby nie zdominowały i nie przesłoniły budleji.

Budleja Harlequin - kolorowy krzew

Budleja harlequin jest krzewem dorastającym do 250 cm wysokości, oczywiście można ja dowolnie przycinać i utrzymywać w w niższej wysokości niż maksymalna. Liść przypomina wyglądem liście wierzby. Długie lancetowate dorastające nawet do 25 cm długości.

Budleja Harlequin - informacja 

Budleja Harlequin Kwitnie całe lato… Kwiat w postaci 20-30 cm wiechów pojawia się na krzewie w czerwcu i w zależności od aury bardzo często utrzymuje się na pędach do wczesnej jesieni, co moment wypuszczając nowe kwiaty. Kwiat pojawia się już na drugi rok od posadzenia, a bardzo często nawet w pierwszym roku. Istotną cechą rośliny jest błyskawiczny wzrost. W trakcie jednego sezonu potrafi wypuścić nawet metrowe pędy, których w następnym roku wzrost ulegnie podwojeniu.

Budleja skrętolistna - uprawa i wysadzanie

Pamiętajmy, że budleję wysadzamy na stanowisku osłoniętym od wiatrów. Krzew ten nie lubi przeciągów. Zimą w czasie dużych mrozów może podmarzać, ale wiosną w pełni się regeneruje wypuszczając nowe pędy. Cięcie wykonujemy wiosną, przycinamy pędy dosyć krótko nawet do 30 cm. W ciągu 2-3 miesięcy budleja się pięknie rozkrzewi i zakwitnie dużo bardziej obficie niż w przypadku kiedy zaniechamy cięcia. Nazwa łacińska: Buddleia davidii Harlequin

 

Wysokość: 250 cm
Rozstaw: 80 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna, silne cięcie
Doniczka P9

Opis

wysokość docelowa
od 151 do 200 cm
kwitnienie
Jesień
kolor kwiatu
niebieski