Trzmielina Emerald and Gold
Trzmielina Emerald and Gold cena
Trzmielina Emerald and Gold sadzonka
Trzmielina Emerald and Gold
Trzmielina Emerald and Gold żywopłot
Trzmielina Emerald and Gold sklep
Trzmielina Emerald and Gold
Trzmielina Emerald and Gold
Trzmielina Emerald and Gold cena
Trzmielina Emerald and Gold sadzonka
Trzmielina Emerald and Gold
Trzmielina Emerald and Gold żywopłot
Trzmielina Emerald and Gold sklep
Trzmielina Emerald and Gold

Trzmielina Emerald and Gold

14,90 zł
Brak podatku

Brak dodatkowych opłat przy płatnościach elektronicznych

Odpowiednio dobrane opakowanie gwarantujące bezpieczną dostawę

Towar świeży pakowany bezpośrednio w szkółce

Zawsze informujemy o terminie wysyłki

Rośliny wysyłane w donicach zabezpieczających korzeń przed wyschnięciem

Trzmielina Emerald and Gold

Trzmielina Emerald and Gold (łac. euonymus fortunei Emerald and Gold) to zimozielona roślina okrywowa, która nazywana jest pnącym krzewem. To dlatego, że ma cechy zarówno krzewu, jak i pnącza. Roślina wyposażona jest w korzenie przybyszowe, które łatwo się ukorzeniają. Dzięki nim trzmielina bez trudu pnie się po napotkanych przeszkodach. Trzmielina Emerald and Gold potrafi wspinać się na ogrodzenia, mury albo porastać inne rośliny nawet na wysokość 3 m. Rosnąc na ziemi, ta odmiana trzmieliny osiąga ok. 50 cm wysokości i 100 cm szerokości. Tworzy gęste, dwubarwne kępy. Liście rośliny są nieduże i owalne. Ich barwa zależy od pory roku. W ciepłych miesiącach jest zielona z elementami żółtego. Później trzmielina zmienia się na purpurowo-różową i w takich kolorach zostaje do wiosny. Dodatkowo o tej porze roku trzmielina Emerald and Gold ozdobiona jest małymi kremowymi kwiatami.

Ogrodniczy sklep online Garden Park ma w swojej ofercie też inne rośliny zimozielone. Znajdziesz u nas zimozielone berberysy, różne odmiany ostrokrzewów. Warte uwagi są też pieris japoński Flaming Silver i pieris japoński Mountain Fire mieniące się czerwonymi barwami. Chętnie wybierany jest również kiścień wawrzynowy Curly Red czy zimozielona trawa sesleria jesienna.

Sadzonki trzmieliny Emerald and Gold – stanowisko

Trzmielina to zimozielona roślina okrywowa pochodząca z Chin, Japonii i Korei, ale jest bardzo popularne w polskich ogrodach. Preferuje stanowiska półcieniste, jednak w cienistych również będzie rosnąć. Poradzi sobie też na słońcu. A przy tym wszystkim jest to roślina bardzo łatwa w uprawie.

Trzmielina Emerald and Gold – uprawa

Trzmielina nie ma dużych wymagań glebowych. Wybierając sadzonki trzmieliny Emerald and Gold możesz posadzić je w przeciętnej glebie ogrodowej. Nie musisz zwracać też uwagi na pH, gdyż roślina jest tolerancyjna. Jeśli jednak chcesz zapewnić jej optymalne warunki, najlepsze będzie podłoże próchnicze, żyzne i umiarkowanie wilgotne.

Trzmieliny Emerald and Gold – zimowanie

Ta odmiana trzmieliny bardzo dobrze sprawdza się jako roślina okrywowa, do tworzenia obwódek, a także niskich żywopłotów, gdyż świetnie znosi cięcie i formowanie. Trzmieliny Emerald and Gold są też w bardzo dużym stopniu mrozoodporne. W cieplejszych rejonach nie wymagają zabezpieczenia. Jednak tam, gdzie jest chłodnej trzeba osłonić roślinę przed mrozami.

Trzmielina Emerald and Gold sadzonki roślin — sklep ogrodniczy online Garden Park.

Wysokość: 50 cm - 300 cm
Rozstaw: ok. 100 cm
Stanowisko: półcieniste, cieniste, słoneczne
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: roślina tolerancyjna
Podlewanie: regularne
Mrozoodporność: - 23 st. C
Zapach: brak
Cięcie: wczesna wiosna, jesień
Doniczka P9 (poj. 0,5 litra)
190 Przedmioty