MIKOŁAJEK AGAWOLISTNY

Kod Produktu: Doniczka P9
Dostępność: 0
mpnDoniczka P9974
8,90 zł

Mikołajek agawolistny

Mikołajek to roślina o niezwykłych, wręcz niespotykanych kolczastych kwiatostanach. W ogrodach botanicznych z reguły uprawia się kilka gatunków mikołajka.

Mikołajek agawolistny- opis

Cechą wyróżniającą tę własnie odmianę od innych mikołajków są liście zielone również zimą .Łodygi , na szczycie których są atrakcyjne kwiatostany mogą osiągać wysokość do 150 cm. Kwiaty w postaci główek w kolorze żółtym. Kwiatostany osiągają nawet 5 cm. Roślina wytwarza również kuliste owoce w postaci małych szyszek. Mikołajek ten kwitnie od lipca do sierpnia. Znajdzie zastosowanie w okolicy oczek wodnych, sadzony jako soliter lub w grupie.

Mikołajek – pielęgnacja i uprawa

Warto nawozić przelot wiosną aby wspomóc jej rozwój. Pamiętajmy, o tym że nawóz podawany powinien być zrównoważony o podobnych proporcjach potasu, fosforu oraz azotu.

Mikołajek - zastosowanie

Idealnie nadaje się na suche tarasy, murki skalne, skalniaki - razem zawciągiem nadmorskim czy przetacznikiem. Uroczo będzie wyglądać też przewieszając się na kaskadach.

Nazwa łacińska: Eryngium agavifolium

Wysokość: 150 cm
Rozstaw:

40 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

wysokość docelowa
od 101 do 150 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
do 50 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
Ocena 
2019-09-27

Cudownie prezentuje się w okolicy mojego skalniaka

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.